Twoje źródło rzetelnych informacji w czasie wyborów.
Relacje na żywo, analizy, cotygodniowe sondaże oraz komentarze.
Dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykuły z Rzeczpospolitej i Plus Minus.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Aktualizacja: 08.12.2019 18:14 Publikacja: 15.12.2019 00:01
Foto: Adobe Stock
Zbliża się zima, a wraz z nią sezon na uprawianie sportów zimowych. W ośrodkach narciarskich zaczęło się już naśnieżanie stoków. Jednak nie tylko brak śniegu może budzić niepokój przedsiębiorców żyjących z turystyki. Istotną kwestią, która od lat jest istotna dla właścicieli infrastruktury narciarskiej, jest jej opodatkowanie podatkiem od nieruchomości. Warto zatem przypomnieć tegoroczne orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego z 9 lipca 2019 r. (II FSK 2693/17), w którym sąd stwierdził, że kolej linowa, wyciąg narciarski i zjeżdżalnia grawitacyjna jako urządzenia techniczne nie podlegają podatkowi od nieruchomości. Orzeczenie jest zwieńczeniem sporu powstałego w wyniku złożonej przez spółkę (prowadzącą ośrodek narciarski) skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu (I SA/Wr 1029/16) na interpretację indywidualną w sprawie zasad opodatkowania obiektów infrastruktury ośrodka narciarskiego, a w dalszej kolejności skargi kasacyjnej na ww. wyrok.
Twoje źródło rzetelnych informacji w czasie wyborów.
Relacje na żywo, analizy, cotygodniowe sondaże oraz komentarze.
Dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykuły z Rzeczpospolitej i Plus Minus.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Założona przez redemptorystę ojca Tadeusza Rydzyka Akademia Kultury Społecznej i Medialnej (AKSiM) w Toruniu ma prawo wymagać od kandydatów na kierunek lekarski zaświadczenia od proboszcza. Tak wynika z odpowiedzi resortu nauki, na którego czele stoi Przemysław Czarnek.
W UE wchodzi w życie Konwencja Stambulska o zapobieganiu przemocy wobec kobiet. Zapewni ona ochronę kobietom także w państwach, które dokumentu nie ratyfikowały lub, jak Polska, chcą się z niego wycofać.
Ponad 60 proc. kandydatów na aplikacje prawnicze zdało egzamin wstępny – pokazują dane resortu sprawiedliwości, do których dotarła „Rzeczpospolita”.
Trudno zdać na prawo jazdy. Mnożą się więc punkty chętne przeprowadzać egzaminy. NIK nie ma wątpliwości: mniejsze ośrodki psują ich jakość.
Zarządzanie zespołem i efektywnością centrum nowoczesnych usług biznesowych
Wybory do Sejmu i Senatu oraz referendum już 15 października. Tłumaczymy, ile kart do głosowania będzie czekało na wyborców w lokalu wyborczym, jak prawidłowo je wypełnić oraz jak oddać ważny głos poza miejscem zameldowania.
Prawnicy frankowiczów i banków wciąż czekają na odpowiedź Izby Cywilnej SN przynajmniej na część pytań pierwszej prezes SN.
Rozmowa z Irminą Opalą-Sołtysiak, dyrektorką działu najmu (Head of Leasing) Unibail-Rodamco-Westfield Polska.
Z Ewą Szymanowską, Polska 2050, numer 1 Trzeciej Drogi w okręgu łódzkim rozmawia Jakub Mikulski.
Zdaniem 63 proc. prowadzenie działalności gospodarczej w ostatnim półroczu stało się trudniejsze. A będzie jeszcze gorzej: 66 proc. przewiduje, że w ciągu następnych sześciu miesięcy ich problemy tylko się spotęgują.
Wynajem mieszkań w większości miast jest droższy niż rok temu. Alternatywą dla studenta może być pokój.
W III kwartale zeszłego roku rynek mieszkaniowy był na dnie, a w tegoroczne wakacje na przeciwległym biegunie.
Średnia cena ofertowa nowych mieszkań w Warszawie przekroczyła we wrześniu 16 tys. zł za mkw., a w Krakowie – 15 tys. – wynika ze wstępnych danych BIG DATA RynekPierwotny.pl.
Podatnik, który wystawia fakturę mimo nikłych szans na przedsięwzięcie i koryguje ją dopiero po interwencji fiskusa, nie uniknie sankcyjnego podatku.
- Miasto nie dysponuje własnym terenem, więc zamierza skorzystać z terenu, którym dysponuje jednostka budżetowa, ale województwa. Czy jest możliwe, aby miasto podpisało z województwem umowę użyczenia określonego terenu na 10, czy 20 lat i wybudowało tam boisko sportowe? Miasto ma środki na inwestycje sportowe, ale nieruchomość będzie nadal obcym gruntem – pyta radna.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski w swoim wieczornym wystąpieniu przekonywał, że jest tylko kwestią czasu, by Ukraina stała się częścią UE.
Pracownikowi odbywającemu podróż służbową prywatnym samochodem przysługuje zwrot wydatków jakie poniósł z tego tytułu. Zwrot ten będzie stanowił koszty uzyskania przychodów pracodawcy, jednak nie zawsze w pełnej wysokości. Z kolei po stronie pracownika będzie generował przychód, od którego nie zapłaci on jednak podatku.
Unia Europejska przygotowuje się do negocjacji z Ukrainą w sprawie jej przyszłego członkostwa, a oficjalne rozpoczęcie rozmów spodziewane jest już w grudniu.
Konfederacja nie będzie po wyborach potrzebna opozycji – mówi Marek Sawicki, były minister rolnictwa, poseł PSL.
We wtorek wieczorem z wiaduktu drogi w Mestre, lądowej części Wenecji, spadł autokar. Upadł z wysokości ok. 10 metrów na tory kolejowe i zapalił się. Zginęło co najmniej 20 osób - podają włoskie media.
„Znachor” w reżyserii Michała Gazdy, dostępny w serwisie Netflix od 27 września, w pierwszym tygodniu po premierze zajął 1. miejsce w Polsce, zaś globalnie wśród filmów nieanglojęzycznych drugie z wynikiem 11,9 mln wyświetleń.
Posłanka PO Agnieszka Pomaska pozwała w trybie wyborczym polityków Prawa i Sprawiedliwości: wiceministra kultury Jarosława Sellina oraz europosłów Patryka Jakiego i Annę Zalewską. Zapadły trzy orzeczenia na korzyść posłanki PO.
Zbigniew Ziobro przegrał ze mną w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Sąd zasądził 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia za nielegalne zatrzymanie - poinformował we wtorek w mediach społecznościowych Roman Giertych.
Chciałbym, żeby jak najszybciej się skończyła i żeby było już po tych wyborach. To jest ciężka praca - powiedział Paweł Kukiz (Kukiz'15, Demokracja Bezpośrednia), "jedynka" na liście wyborczej PiS w Opolu, w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News.
Stawki za pomoc prawną powinny być nie tylko wyższe, ale systematycznie waloryzowane – uważa samorząd radcowski.
Kierowcy mają do dyspozycji 50 km autostrady A18 od granicy z Niemcami do granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego. W połowie października GDDKiA planuje oddać do ruchu ostatni z czterech fragmentów trasy.
Od 17 września kierowcy ponownie mogą zmniejszyć liczbę punktów karnych podczas kursów redukujących. Ilu z nich skorzystało z tej możliwości i które ośrodki są najbardziej oblegane?
Sąd Okręgowy w Warszawie odmówił wydania rodziców 6-letniej Ine norweskim służbom. Matka dziewczynki, która uciekła z kraju w obawie przed odebraniem jej dziecka, objęta została w sierpniu norweskim nakazem zatrzymania.
CNN, powołując się na amerykańskich urzędników pisze, że Waszyngton wysłał w ostatnich tygodniach do Kijowa szereg zawiadomień, w których stwierdził, że określone rodzaje wsparcia finansowego będą powiązane z postępami Kijowa w zwalczaniu korupcji w rządzie.
Choć trochę ponad rok przed wyborami brytyjski premier Rishi Sunak deklaruje, że politykę klimatyczną łagodzi, by wesprzeć konsumentów, to nie zyskają nawet oni.
Większość firm przemysłowych w ciągu ostatnich blisko dwóch lat trapiły wysokie ceny energii. Te powoli spadają, a prognozy są optymistyczne.
ITD sfinalizowało jedne z największych zakupów w swojej historii. Inspekcja Transportu Drogowego w całej Polsce otrzyma nowy sprzęt.
Na finiszu kampanii wyborczej Pracodawcy RP poprosili członków swojej organizacji by, z własnego doświadczenia, ocenili niektóre rozwiązania prezentowane w kampanii wyborczej przez polityków poszczególnych partii.
Grupa handlarzy narządami w Pakistanie jest oskarżona o nielegalne pobranie nerek ponad 300 osobom w celu przekazania ich bogatym klientom potrzebującym przeszczepu.
Meta dołącza do takich serwisów jak X (dawny Twitter), czy platformy streamingowe (np. Netflix) i zamierza zarabiać na dostępie do oferowanych usług. Gigant mediów społecznościowych wprowadzi płatny abonament, ale tylko dla unijnych użytkowników.
Amerykańska Komisja Łączności nałożyła pierwszą w historii karę za zaśmiecanie kosmosu. Spółka Dish Network zapłaci 150 tysięcy dolarów (ok. 660 tysięcy złotych) za nieprzesunięcie swojego starego satelity na odległość bezpieczną dla innych kosmicznych urządzeń.
Sięganie po słodycze jest problemem wielu osób, które chcą zacząć się zdrowo odżywiać. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Nielsen, 41 proc. Polaków przyznaje, że je słodkości kilka razy w tygodniu, co czwarty natomiast robi to codziennie. Jak ograniczyć ten nawyk?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas