fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kto musi przeszkolić z obsługi kas fiskalnych

Adobe Stock
Gdy inny podmiot jest właścicielem sklepu, a inny go prowadzi i zatrudnia w nim pracowników, obowiązek zapoznania ich z zasadami ewidencji spoczywa na pracodawcy, a nie na osobie, do której należy obiekt.

Spółka jest właścicielem sklepu spożywczego. Sklep jest jednak prowadzony na podstawie umowy przez inny pomiot, który zatrudnia pracowników (obsługujących kasy fiskalne w tym sklepie). W umowie o prowadzenie sklepu prowadzenie ewidencji obrotu i kwot VAT za pomocą kas fiskalnych powierzane jest przez spółkę podmiotowi prowadzącemu sklep. Podmiot ten jest zobowiązany do wystawiania i wydawania w imieniu i na rzecz spółki paragonów fiskalnych. Natomiast spółka zobowiązana jest do dostarczenia prowadzącemu sklep kas rejestrujących. Kto musi przeszkolić pracowników z zasad używania kas i posiadać stosowne oświadczenia? – pyta czytelniczka.

Sposób prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących określa rozporządzenie ministra finansów w sprawie kas rejestrujących (dalej: rozporządzenie).

Stanowi ono w § 5, że podatnik, który ma obowiązek prowadzenia ewidencji, zlecając wykonywanie sprzedaży innemu podmiotowi, przekazuje kasę powi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA