Sprzedaż węgla przez gminy nadal bez kas fiskalnych

Minister finansów przedłużył zwolnienie z konieczności ewidencji na kasach rejestrujących sprzedaży węgla przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jeśli gminy nie sprzedały go do końca lipca br.

Publikacja: 20.09.2023 02:00

Sprzedaż węgla przez gminy nadal bez kas fiskalnych

Foto: Adobe Stock

Ustawa z 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022 r., poz. 2236 ze zm.) wprowadziła rozwiązanie pozwalające wskazanym w ustawie podmiotom wziąć udział w procesie dystrybucji węgla kamiennego do indywidualnych odbiorców bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Sprzedaż węgla na zasadach określonych w tej ustawie mogła odbywać się najpóźniej do 31 lipca 2023 r. W związku z tym do rozporządzenia ministra finansów z 22 grudnia 2021 r. w sprawie zwolnień z obowiązku stosowania kas rejestrujących wprowadzono zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej dla dostawy węgla kamiennego dokonywanej z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych na podstawie wspomnianej wcześniej ustawy z 27 października 2022 r., jeżeli dostawa ta w całości jest udokumentowana fakturą. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej obowiązywało do końca lipca br., czyli do daty wskazanej w tej ustawie.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Zamów w promocji 99 zł za pierwszy miesiąc, każdy kolejny w cenie 199 zł

Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.

Prawo karne
PiS zaostrza przepisy - dożywocie i kary dla 14-latków. Kontrowersji jest więcej
Prawo karne
Porzucił w lesie kota z cewnikiem i wenflonem. Jest wyrok
Zawody prawnicze
Egzamin na aplikacje prawnicze nieznacznie łatwiejszy niż rok temu
Prawo drogowe
Egzaminacyjna turystyka ma się dobrze. Gdzie najłatwiej zdać na prawo jazdy
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Prawo dla Ciebie
Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu oraz w referendum. Objaśniamy
Konsumenci
Wyłom czy eksces Sądu Najwyższego? Korzystny dla banku wyrok ws. frankowej