Sprzedaż węgla przez gminy nadal bez kas fiskalnych

Minister finansów przedłużył zwolnienie z konieczności ewidencji na kasach rejestrujących sprzedaży węgla przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jeśli gminy nie sprzedały go do końca lipca br.

Publikacja: 20.09.2023 02:00

Sprzedaż węgla przez gminy nadal bez kas fiskalnych

Foto: Adobe Stock

Ustawa z 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022 r., poz. 2236 ze zm.) wprowadziła rozwiązanie pozwalające wskazanym w ustawie podmiotom wziąć udział w procesie dystrybucji węgla kamiennego do indywidualnych odbiorców bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Sprzedaż węgla na zasadach określonych w tej ustawie mogła odbywać się najpóźniej do 31 lipca 2023 r. W związku z tym do rozporządzenia ministra finansów z 22 grudnia 2021 r. w sprawie zwolnień z obowiązku stosowania kas rejestrujących wprowadzono zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej dla dostawy węgla kamiennego dokonywanej z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych na podstawie wspomnianej wcześniej ustawy z 27 października 2022 r., jeżeli dostawa ta w całości jest udokumentowana fakturą. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej obowiązywało do końca lipca br., czyli do daty wskazanej w tej ustawie.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Co można wybudować bez pozwolenia na własnej posesji? Garaż? A może oczko wodne?
Materiał Promocyjny
Naszą siłą jest różnorodność
Zawody prawnicze
Prokuratorzy zaniepokojeni poleceniem prokuratora krajowego ws. Andrija K.
Zawody prawnicze
Nieoczekiwana zmiana miejsc na podium rankingu kancelarii prawniczych
Prawo dla Ciebie
Trybunał: ustawa przyjęta bez Kamińskiego i Wąsika jest niezgodna z konstytucją
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Sądy i trybunały
Andrzej Duda powołał Mikołaja Pawlaka na sędziego
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży