fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

JPK_VAT: bez dodatkowych oznaczeń przy sprzedaży leków podmiotom krajowym

Adobe Stock
Gdy produkty lecznicze są dostarczane na terytorium kraju, nie ma konieczności stosowania w ewidencji JPK_VAT kodu identyfikującego GTU_09.

Tak wynika z wydanej 24 listopada 2020 r. interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0111-KDIB3-1.4012.904.2020.1.WN).

Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie dystrybucji produktów leczniczych weterynaryjnych w Polsce. W ramach działalności zawiera również umowy sprzedaży produktów leczniczych ujętych w obwieszczeniu ministra zdrowia z 7 września 2020 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: Obwieszczenie). Zawierane przez spółkę umowy sprzedaży obejmują dostawę produktów leczniczych wyłącznie na terenie kraju podmiotom, które nie prowadzą działalności poza terytorium Polski. Działania spółki nie podlegają obowiązkowi zgłoszenia, o którym mowa w przepisach ustawy - Prawo farmaceutyczne, gdyż obowiązek ten dotyczy wywozu produktów leczniczych poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub zbyc...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA