fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obowiązki szkoleniowe pracodawcy - jaki mają wpływ na rozliczenia podatkowe i rachunkowość

123RF
Obowiązki szkoleniowe pracodawcy, wynikające z przepisów prawa pracy, przekładają się na rozliczenia podatkowe i rachunkowość, a tym samym mają bezpośredni i pośredni wpływ na wynik finansowy firmy.

Akio Morita – japoński przemysłowiec, współzałożyciel znanego koncernu elektronicznego, umieszczony na liście najważniejszych ludzi stulecia, sformułował przydatną przedsiębiorcom poradę „Twój biznes i jego przyszłość leżą w rękach ludzi, których zatrudniasz".

Zapewne nie jest on jedynym, który uważa, że warto dołożyć starań, aby zatrudnić jak najlepszych pracowników, a później sprawić, by chcieli współpracować z nami jak najdłużej. Zadanie to na pewno łatwe nie jest, a sposoby jego realizacji mogą być różne. Wśród nich często wymienia się ukierunkowanie na rozwój kadry rozumiane jako szkolenie pracownika, w tym także specjalizację ich wiedzy w bardzo wąskich dziedzinach.

Zgodnie z Kodeksem pracy (DzU z 2019 r. poz. 1040 ze zm.; dalej: k.p.) pracodawca w stosunku do zatrudnionych ma obowiązek (niezagrożony jednak konkretną sankcją wskazaną w k.p.) ułatwiania im podnoszenia kwalifikacji zawodowych, a to wiąże się także z zakazem ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA