fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

PPK: wpłata powitalna i dopłaty roczne

123RF
Konta uczestników programu zostaną zasilone ze środków publicznych po spełnieniu ustawowych warunków. Dotyczą one okresu uczestnictwa i kwot wpłaconych do PPK.

Za kilka tygodni większość firm odprowadzi pierwsze wpłaty do pracowniczych planów kapitałowych (PPK). Jak wynika z rozmów z pracodawcami tworzącymi PPK w pierwszej kohorcie, zdecydowana większość zamierza zawrzeć umowę o prowadzenie programu w terminie 12 listopada 2019 r. To oznacza, że pierwsze wpłaty do instytucji finansowych pracodawcy przekażą do 15 grudnia 2019 r. lub do 15 stycznia 2020 r.

Na dobry początek

Warunkiem nabycia wpłaty powitalnej w wysokości 250 zł jest uczestnictwo w PPK przez trzy pełne miesiące i odprowadzanie wpłat podczas tych trzech miesięcy. To oznacza, że każda osoba zatrudniona, w imieniu i na rzecz której pracodawca zawrze umowę o prowadzenie PPK, otrzyma wpłatę podstawową do programu, jeśli będzie uczestnikiem PPK przez trzy miesiące.

Czytaj także: RODO może utrudnić zakładanie PPK

Oprócz informacji o statusie uczestnika PPK, do instytucji finansowej pracodawca będzie przekazywał na rachunek zatrudnionego wpłaty p...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA