fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koszty procesu pracodawcy z pracownikiem wyższe od stycznia 2016

123RF
Pracodawcy prowadzący sądowy spór z pracownikiem muszą się przygotować na to, że ewentualna przegrana zaboli ich finansowo bardziej niż dotychczas. Przyczyną są znacznie podniesione opłaty na rzecz adwokatów i radców prawnych.

1 stycznia 2016 r. wejdą w życie cztery rozporządzenia określające na nowo wysokość opłat za czynności adwokackie i opłat za czynności radców prawnych oraz kosztów należnych pełnomocnikom wyznaczonym z urzędu. Wprowadzają one spore zmiany przede wszystkim w zakresie wysokości opłat.

Wzrost obciążeń będzie zróżnicowany w zależności od rodzaju sprawy. Istotną zmianą jest to, że na znacznie wyższe koszty nastawić się będzie trzeba wtedy, gdy przeciwnik reprezentowany będzie przez adwokata czy radcę prawnego ustanowionego z wyboru, ponieważ te opłaty wzrastają dwukrotnie. Z kolei opłaty za udział w sprawie pełnomocników z urzędu, mimo zmiany zasad ich ustalania, pozostaną na podobnym poziomie co dotychczas.

Zwrot kosztów dojazdu

Wzrastające od stycznia wynagrodzenia adwokatów i radców są tylko jednym ze składników kosztów procesu. Pozostałe pozostają na niezmienionym poziomie. Warto przypomnieć, że koszty te obejmują następujące składniki:...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA