fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Doradca inwestycyjny bez zezwolenia KNF pomoże akcjonariuszowi

Adobe Stock
Debiut spółki publicznej na rynku regulowanym lub w alternatywnym systemie obrotu to często moment przełomowy w życiu firmy, zarówno dla niej samej, jak i jej akcjonariuszy. Oznacza nie tylko większe szanse na dokapitalizowanie przez potencjalnych inwestorów, ale też okazję dla dotychczasowych akcjonariuszy do spieniężenia swoich wkładów i odzyskania zwrotu z inwestycji.

Na drodze do uzyskania statusu spółki publicznej firmom nierzadko pomagają doradcy inwestycyjni i finansowi, przygotowujący spółkę do wejścia na rynek regulowany oraz obsługujący wcześniejsze transakcje wejść i wyjść inwestycyjnych.

Problem pojawia się, gdy dana spółka osiągnie status spółki publicznej, a jej dotychczasowi doradcy stracą możliwość dalszego doradzania i pośredniczenia w oferowaniu akcji ze względu na brak zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej. Co może zatem zrobić doradca inwestycyjny, by nadal kontynuować współpracę z akcjonariuszami lub firmą, która nierzadko dzięki jego staraniom uzyskała status spółki publicznej?

Czytaj także: Makler i doradca inwestycyjny po deregulacji: Wystarczą studia zamiast egzaminu państwowego

Dowolny podmiot

Co do zasady doradztwo inwestycyjne i finansowe w ograniczonym zakresie może być prowadzone przez dowolny podmiot w oparciu o zasadę swobody gospodarczej. Ograniczenia w zakresie...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA