Jak wyegzekwować przeprosiny w prasie

Obowiązek usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych przedsiębiorcy, polegający na złożeniu przez dłużnika oświadczenia odpowiedniej treści w formie ogłoszenia, podlega egzekucji.

Aktualizacja: 27.11.2015 07:24 Publikacja: 27.11.2015 07:15

Jak wyegzekwować przeprosiny w prasie

Foto: 123RF

Czytelniczka jest przedsiębiorcą. Dysponuje prawomocnym wyrokiem opatrzonym klauzulą wykonalności, w którym jej oponentka została zobowiązana do złożenia oświadczenia o treści jak poniżej i zamieszczenia go, na własny koszt w dowolnej formie, w płockim wydaniu dziennika „Gazeta Codzienna":

„Ja, Bianka Igrekowska, przepraszam Panią Berenikę Iksińską za naruszenie jej dóbr osobistych w postaci godności i dobrego imienia poprzez podanie przeze mnie w trakcie udzielonego wywiadu, zawartego w artykule »Brudy w urzędzie«, opublikowanym w dniu 22 stycznia 2014 r. w ogólnopolskim tygodniku »Ocena«, następujących sformułowań: »(...) pracownica urzędu założyła firmę, która wycinała drzewa w parku i sprzedawała to drewno. Sama sobie wypisywała zlecenia, sama pobierała pieniądze za te prace (...). Teraz zajmuje się tym prokuratura«. Oświadczam, że informacje te były nieprawdziwe i niepoparte dowodami.

Pozostało 92% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Prawo dla Ciebie
TSUE nakłada karę na Polskę. Nie pomogły argumenty o uchodźcach z Ukrainy
Praca, Emerytury i renty
Niepokojące zjawisko w Polsce: renciści coraz młodsi
Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Aplikacje i egzaminy
Postulski: Nigdy nie zrezygnowałem z bycia dyrektorem KSSiP