fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak przeprowadzić wideokonferencję zgodnie z prawem

Wideokonferencja
Wideokonferencja
AdobeStock
W czasie pandemii koronawirusa wideokonferencje stały się dla większości firm ważną formą komunikacji. Warto upewnić się, czy korzystamy z nich zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych.

W klimacie pandemicznym naznaczonym ograniczeniami w przemieszczaniu się i gromadzeniu, które objęły również biura, nie jest zaskoczeniem, że praca zdalna i narzędzia niezbędne do jej realizacji stały się jednym z najgorętszych tematów.

Czytaj także: Wideokonferencje w świetle prawa – są nowe wytyczne

Aby zobrazować ten trend wystarczy wskazać, że jedna akcja spółki ZOOM Video Communications, której głównym produktem jest oprogramowanie do wideokonferencji, 3 stycznia 2020 była wyceniana na 67,28 dolara, zaś już 1 września 2020 r. ta sama akcja kosztowała 457,69 dolara, co daje wzrost o ponad 580 procent!

Przetwarzanie danych osobowych

Wykorzystywanie przez przedsiębiorców oprogramowania do wideokonferencji zwykle wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych ich uczestników. Takimi danymi osobowymi mogą być przykładowo nazwiska (pseudonimy) uczestników, adresy mailowe, nazwa firmy i stanowisko uczestnika, wizerunek (rejestrowany w trakcie korzystania z us...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA