fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Polska firma technologiczna buduje fabrykę w Rzeszowie

123RF
Dazumi uruchomi centrum produkcji nowoczesnych terminali samoobsługowych.

W środę spółka związana z notowaną na NewConnect grupą Stoppoint podpisała umowę przedwstępną na zakup budynku w Rzeszowie, gdzie - jeszcze w tym roku - powstanie fabryka unikalnych maszyn do realizacji płatności, zamawiania usług online, a także wysyłek i odbioru paczek. Ostateczna umowa zostanie podpisana do 30 czerwca br. 

Fabryka będzie znajdowała się blisko centrum Rzeszowa w przemysłowej części miasta. Na ponad 2 tys. metrów powstanie przestrzeń produkcyjna, gdzie zostaną zamontowane nowoczesne linie technologiczne, umożliwiające produkcję terminali Stoppoint. Fabryka będzie zatrudniała ok. 50 osób. Spółka otrzymała już decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych. - Kolejnym krokiem w ramach realizacji projektu będzie rozpoczęcie procesu zakupu maszyn stanowiących zaawansowaną, innowacyjną linię technologiczną. Spółka prowadzi już rozmowy dotyczące wyboru optymalnego rozwiązania - informuje Damian Puczyński, prezes Dazumi.

Jak tłumaczy, terminal - mimo zaawansowanych technologii - będzie łatwy w użytkowaniu.

- Przewaga strategiczna spółki polega na przyjętym modelu biznesowym, w tym sposobie organizacji sieci usługodawców, z których oferty będzie można skorzystać w aplikacji mobilnej poprzez stronę internetową i sfinalizować wysyłkę lub odbiór w jednym z punktów sieci handlowych czy paliwowych - wyjaśnia Puczyński.

Dazumi pod brandem „Stacja z Paczką” realizuje już usługi kurierskie w ponad 900 stacjach paliw PKN Orlen.

Polska firma technologiczna w ramach produkcji samoobsługowych terminali chce także wyznaczać trendy designu takich urządzeń. - Współpracujemy z projektantami z Wydziału Wzornictwa Warszawskiej ASP i wspólnie analizujemy światowe trendy w projektowaniu wzornictwa terminali samoobsługowych - podkreśla prezes Puczyński. - Prowadzimy obecnie rozpoznanie dostępnych maszyn i urządzeń, które pozwalają łączyć takie materiały jak stal, kompozyty i szkło, dzięki czemu będziemy mogli produkować nie tylko supernowoczesne, ale także awangardowe terminale, które teraz i w przyszłości wpisywać się będą w światowe trendy designu - dodaje.

Dazumi wskazuje, że zintegrowane z siecią globalnych firm kurierskich terminale Stoppoint będą mogły zapewnić niemal nieograniczoną liczbę usług dopasowując je do potrzeb lokalnej społeczności i rozwoju tzw. uberyzacji usług. - Przy okazji tankowania i płacenia za paliwa na stacji lub robienia zakupów w sieci handlowej będzie można nadać i odebrać paczkę, ale także np. wysłać do naprawy telefon komórkowy, obuwie, okulary, torebkę, czy zegarek. Terminale ułatwią też opłatę za ubezpieczenia i rachunki, zakup biletów na mecze i koncerty, czy doładowania do telefonu - wyliczają w spółce.

Na prace wdrożeniowe spółka otrzymała prawie 9,8 mln zł dotacji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA