Michał Duszczyk

Michał Duszczyk

absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim

E-sport w Polsce wystrzelił. Przyciąga już duże pieniądze

Pandemia zdynamizowała rynek cyfrowej rozrywki, ale również branże profesjonalnych zawodów gamingowych. Jak twierdzą eksperci, ostatnie dwa lata przyniosły ogromny wzrost świadomości i zainteresowania e-sportem.

UOKiK sięga po sztuczną inteligencję. Bot sprawdzi umowy i odczyta nasze emocje

UOKiK sięga po sztuczną inteligencję, która będzie wychwytywała klauzule niedozwolone. Pracuje też nad technologią AI, która przeanalizuje opinie konsumentów na temat jakości produktów.

Wskaźnik zatrudnienia w krajach UE – Polska liderem wzrostów

O 2,4 pkt. proc. poprawił się wskaźnik zatrudnienia w naszym kraju w okresie kryzysu wywołanego pandemią. To najwyższa dynamika spośród wszystkich unijnych rynków - wynika z najnowszych danych Eurostatu.

Microsoft przejmuje giganta gier za 69 mld dolarów

Stworzony przez Billa Gatesa koncern kupi potentat w branży gier wideo – firmę Activision Blizzard, właściciela m.in. „Call of Duty” i „Warcrafta.

Uszkodzenie jednego kabla odcięło to państwo od świata na tygodnie

Erupcja wulkanu pozbawiła ponad 100 tys. mieszkańców archipelagu Tonga na południowym Pacyfiku dostępu do internetu, ale też łączności telefonicznej. Wszystko przez poważną awarię podmorskiego kabla komunikacyjnego.

Kluby fitness staną się... minielektrowniami

Na rynek wchodzi technologia, która pozwoli zamieniać 74 proc. energii wytwarzanej przez człowieka podczas wysiłku fizycznego na energię elektryczną. Innowacyjne rozwiązanie wdraża dostawca w branży sprzętu treningowego – SportsArt.

E-targ żywności rośnie w pandemii. Oto liderzy rzemieślniczego jedzenia

Startup z Łomży rozwija platformę z regionalnymi produktami spożywczymi wprost od małych producentów i rolników. Ważnym jej elementem mają być algorytmy prognozujące zakupy. Spółka już planuje wejście na giełdowy parkiet.

W domu można wyprodukować zwijany ekran. Przełom w druku 3D

Naukowcy stworzyli pierwszy elastyczny wyświetlacz w technologii, która pozwala na wyprodukowanie go na drukarce 3D.

Deficyt programistów uderza w cyfryzację. Kto jest na topie?

Rynek IT rozgrzany jest do czerwoności. Liczba procesów rekrutacyjnych w tej branży skoczyła o 40 proc. Podobnie jak oczekiwania finansowe specjalistów.

Gaming i metawersum napędem dla rynku VR. Czas na nowe zmysły

Wysyp gogli do obcowania z rzeczywistością wirtualną bądź rozszerzoną, a także pojawienie się rękawic haptycznych zwiastuje tłuste lata tej technologii.