Michał Duszczyk

Michał Duszczyk

absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim

Drogie paliwa sprawiły, że rowery na minuty wróciły do łask

W Polsce przez lata panowało przekonanie, że posiadanie samochodu to oznaka statusu społecznego. Na szczęście to się zmienia i Polacy wysiadają z prywatnych pojazdów – mówi „Rzeczpospolitej” Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

E-szkolenia podbijają polski internet. Coraz więcej na nie wydajemy

W III kwartale zainteresowanie kursami online skoczyło rok do roku o 43 proc. – wynika z danych firmy Escola. Wydatki rodaków na e-learning szybko rosną.

Smartfony Huawei kasują filmy z protestów w Chinach? Ostra cenzura w sieci

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping zaprzągł do walki z wrogami dyktatury najnowocześniejsze systemy informatyczne, a nawet same koncerny technologiczne.

Tajemnicze spotkanie Muska z szefem Apple. Wrogowie ruszyli do ataku

Elon Musk, dwa dni po tym, jak uderzył w Apple za pobieranie 30-proc. opłaty od aplikacji na App Store i zagroził, że stworzy własny smartfon, konkurencyjny względem iPhone’a, został zaproszony do siedziby koncernu w Cupertino.

Rodzimy fintech kupiony przez międzynarodowego giganta

Nethone – młoda, innowacyjna spółka, wykorzystująca sztuczną inteligencję do walki z fraudem płatniczym w sieci – zostało przejęte. Inwestorem jest fundusz stojący za sukcesami InPostu.

Coraz mniej na papierze. Duża zmiana w firmach

Do niedawna wiele firm nie chciało słyszeć o elektronicznych fakturach, cyfrowych archiwach oraz e-formularzach. Teraz otwarte są na nowości, a przedsiębiorcy sięgają po podpis elektroniczny.

Start-upy motorem napędowym nowych zielonych technologii

Pomysły rodzimych innowatorów otwierają zupełnie nowe możliwości rozwoju branży „eko”, a także na rynku OZE.

Powstał polski system rozpoznawania twarzy. Ma być dostępny bezpłatnie

Rodzimi inżynierowie pracują nad nowatorską platformą CompreFace, która ma stanowić milowy krok w zakresie technologii rozpoznawania twarzy. Takie systemy rozwijają Amazon czy Microsoft. Ich narzędzia są jednak płatne.

Policja sięgnie po zabójczego robota. Ma strzelbę gładkolufową

Departament policji w San Francisco (SFPD) stara się o wprowadzenie do służby robotów, które wyposażone byłyby w broń. Funkcjonariusze wystąpili już w tej sprawie z petycją do władz miasta. Decyzja ma zapaść 29 listopada.

Lista wyróżnionych przez „Rzeczpospolitą Cyfrową"

Przyznaliśmy 25 wyróżnień przedsiębiorstwom, start-upom czy naukowcom za „za szczególny wkład w polską transformację cyfrową i wdrażanie nowych technologii”. Oto pełna lista laureatów.