Michał Duszczyk

Michał Duszczyk

absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim

Polski startup przejmuje rywala w Hiszpanii. Teraz celem Meksyk

LiveKid, rodzima platforma łącząca rodziców z opiekunami w przedszkolach i żłobkach, ogłasza przejęcie Dinantia. To największy konkurent na rynku hiszpańskim. Tym samym platforma staje się liderem w swojej branży na kolejnym europejskim rynku.

„Raport mniejszości” to wcale nie fikcja. AI przewidzi zbrodnie

Sztuczna inteligencja już potrafi przepowiedzieć przestępstwa z tygodniowym wyprzedzeniem. Amerykańska policja otrzyma skuteczną broń.

Widmo kryzysu zagląda do startupów

Inwestorzy coraz dokładniej oglądają każdego dolara, euro i złotówkę, jaką są w stanie przekazać młodym, innowacyjnym firmom. Inwestycje wysokiego ryzyka wyraźnie wyhamowały.

Polska wciąż w technologicznym ogonie

Zbyt mało firm w naszym kraju sięga po narzędzia cyfrowe – tylko 15 proc. korzysta z technologii chmurowych, 18 proc. z rozwiązań sztucznej inteligencji (AI), a 8 proc. z analityki danych (Big Data).

Chcą dowiercić się do jądra Ziemi. Tania energia na miliony lat

Quaise Energy, firma powiązana z naukowcami z prestiżowej MIT, ma niesamowity plan. Przekopie się przez kolejne warstwy planety, aby dotrzeć do niespożytego źródło ciepła i energii, które badacze chcą wykorzystać do zasilania elektrowni.

Kultowa polska powieść będzie grą. Nachodzi „polski batman”

Za adaptację kryminalnej powieści "Zły" Leopolda Tyrmanda odpowiadać będzie RedDeer.Games. To kolejny autor książek, który zaistnieje w świecie komputerów i konsol po Andrzeju Sapkowskim, Jacku Dukaju i Stanisławie Lemie.

Hotel z atomowym napędem. "Flytanic" może lecieć kilka lat

To ma być odpowiednik "Titanica" w przestworzach. Potężny samolot to istny hotel na skrzydłach. Projekt zakłada, że jednorazowo na pokład wsiądzie 5 tys. osób.

Czesi zbadają drzewa smartfonami. Aplikacja dobra na upały

Na rynku pojawiła się nowa, nietypowa aplikacja. Dzięki skanerowi 3D i sztucznej inteligencji zamieni ona użytkownika w wytrawnego dendrologa.

Musk przebił barierę 100 mln obserwujących na Twitterze. Pomogły mu boty?

Kontrowersyjny miliarder dobił właśnie do piątki innych użytkowników Twittera, którzy jako jedyni na świecie mogą pochwalić się ponad 100 mln obserwujących ich konto. W tym czasie niespodziewanie zamilkł.

Moda na „drugie życie” smartfonów

Galopujące ceny sprawiły, że w siłę rośnie trend odnawiania starych smartfonów. Rynek tych nowych kurczy się, choć paradoksalnie drogie sprzęty z najwyższej półki wiodą prym.