Specjaliści ds. finansów chcą rozwijać kompetencje i karierę

Według nowego raportu przygotowanego przez AICPA & CIMA we współpracy z PwC w Europie Środkowo-Wschodniej, ponad połowa specjalistów ds. finansów bierze pod uwagę zmianę pracy by móc rozwijać swoją karierę. Jakie skutki niesie to dla organizacji i co firmy mogą zrobić, by zatrzymać najlepszych ludzi? Rozmawiamy z Jakubem Bejnarowiczem, dyrektorem regionalnym na Europę w AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants.

Publikacja: 26.04.2023 02:00

Specjaliści ds. finansów chcą rozwijać kompetencje i karierę

Foto: Adobe Stock

23 marca we Wrocławiu odbyło się wydarzenie AICPA & CIMA Money Talks: Finance and the Great Reshuffle, podczas którego eksperci oraz znane osobistości ze świata finansów i praktycy biznesu omawiali trendy, które mają i będą miały wpływ na ich pracę w przyszłości. Tym razem mowa była o rotacji pracowników w działach finansowych i zjawisku związanym z tzw. wielką rezygnacją – zmianie uległy priorytety pracowników, część z nich przeszło na wcześniejszą emeryturę lub odeszło z pracy, często wśród nich byli ci najbardziej cenni dla firmy. Staje się to dla wielu organizacji ogromnym wyzwaniem ostatnich lat. Kolejne spotkanie poruszające tę tematykę odbędzie się w połowie maja w Warszawie. Porozmawiajmy o genezie i implikacjach zjawiska określanego przez wywodzący się z języka angielskiego termin Great Reshuffle.

Pozostało 91% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Rzecznik generalny TSUE o restrukturyzacji Getin Banku: ocenić musi polski sąd
Praca, Emerytury i renty
Rząd ma problem z emeryturami. Trybunał wymusił kosztowne zmiany
Prawo dla Ciebie
Miliony z Funduszu bez konkursów. Eksperci są pewni: Ziobro złamał konstytucję
Podatki
Skarbówka będzie łapać już tylko prawdziwych oszustów
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Sądy i trybunały
SN dopuszcza piętrowe wyłączenia sędziów
Płace
Ostatnia taka podwyżka pensji. W przyszłym roku czeka nas rewolucja