W czasie pandemii czas na e-księgowość i e-biura rachunkowe

Konieczność pracy zdalnej i zachowania dystansu społecznego w ostatnich miesiącach sprawiły, że nowego znaczenia nabrała tzw. e-księgowość. Nawet najbardziej oporni do tej pory przedsiębiorcy, przekonują się do elektronicznego obiegu, księgowania i przechowywania dokumentów.

Publikacja: 08.12.2020 17:30

Księgowy

Księgowy

Foto: Adobe Stock

Z księgowym można spotkać się nie wychodząc z domu, np. przez Skype. Dostępność wielu narzędzi do wirtualnych spotkań sprawia, że, niemal z każdego miejsca na świecie, można omówić miesięczne, kwartalne czy roczne wyniki spółki.

Dokumenty można przekazywać zapisując lub transferując dane z systemu sprzedażowego do folderu „Sprzedaż" w chmurze. Faktury zakupu przesyła się (lub może je przesłać bezpośrednio dostawca usług) używając poczty e-mailowej do R-flow – elektronicznego obiegu dokumentu. Istnieje także możliwość ich zapisu w dedykowanym folderze, w chmurze. Manager lub handlowiec akceptuje faktury kosztowe swojego zespołu siedząc wygodnie w fotelu, mając przed sobą iPad'a. Z kolei prezes może przejrzeć wszystkie faktury od wybranego dostawcy albo za dany miesiąc, włączając swój laptop, niezależnie od miejsca, w którym przebywa.

Pozostało 82% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Prawo karne
Słynny artykuł o zniesławieniu ma zniknąć z kodeksu karnego
Prawo karne
Pierwszy raz pseudokibice w Polsce popełnili przestępstwo polityczne. W tle Rosjanie
Podatki
Kiedy ruszy KSeF? Ministerstwo Finansów podało odległy termin
Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Podatki
Ministerstwo Finansów odkryło karty, będzie nowy podatek. Kto go zapłaci?
Materiał Promocyjny
Wsparcie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków z KPO