Karta Dużej Rodziny: nowe zniżki

Kolejne zniżki na muzea, do sklepów, na paliwo, podręczniki szkolne oraz usługi medyczne. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podpisał kolejne umowy z partnerami Karty Dużej Rodziny.

Publikacja: 15.10.2014 13:41

Karta Dużej Rodziny: nowe zniżki

Foto: www.sxc.hu

Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce ogólnopolski projekt wspierający duże rodziny. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji każda rodzina, z co najmniej trójką dzieci, może korzystać ze zniżek i ulg przygotowanych specjalnie dla nich.

Karta Dużej Rodziny coraz popularniejsza

- Karta Dużej Rodziny zyskuje na sile. Nowi partnerzy z kolejnych branż, rosnąca liczba zniżek, projekt zniżek ustawowych – to kolejne kroki, które podejmujemy, aby wspierać duże rodziny w codziennym życiu – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej podczas uroczystego podpisania kolejnych umów partnerskich.

Osoby posługujące się Kartą Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty 394 podmiotów zgłoszonych przez 191 partnerów. Liczba złożonych wniosków o karty zbliża się do 510 000, a ponad 332 300 rodzin odebrało już swoje karty z gmin.

Nowe zniżki

Teraz do nowych Partnerów programu Karta Dużej Rodziny dołączyli: Carrefour Polska, Grupa Lotos S.A., LUX MED, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW", C&A Polska Sp. z o.o., Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

- Cieszę się, że Partnerzy Karty Dużej Rodziny i oferowane przez nich zniżki tworzą co raz bardziej różnorodną ofertę dla dużych rodzin. Dzięki nim projekt Karty Dużej Rodziny staje się jednym z największych programów odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce – powiedział minister Kosiniak-Kamysz.

Dla kogo?

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat z Karty może korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

Ustawa o KDR

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 29 września br. skierowało projekt ustawy o Karcie Dużej Rodziny do konsultacji społecznych. Znalazły się w nim m.in. gwarantowane zniżki dla rodzin wielodzietnych na przejazdy kolejowe i na opłaty paszportowe.

Projekt ustawy gwarantuje posiadaczom Karty Dużej Rodziny 37% ulgi przy przejazdach publicznym transportem kolejowym na podstawie biletów jednorazowych oraz 49% ulgi dla posiadaczy biletów miesięcznych. Otrzymają również ulgi w opłacie paszportowej: 75% w przypadku dzieci oraz 50% dla rodziców. Rodziny wielodzietne będą także zwolnione z opłat za wstęp do parków narodowych oraz za wydanie odpisów aktów stanu cywilnego przy staraniu się o przyznanie Karty. Ustawa ma wejść w życie od 1 stycznia 2015 r. z wyjątkiem zmian dotyczących ulg w wydawaniu paszportów, które wejdą w życie od 5 czerwca 2015 r.

Lista zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl

Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce ogólnopolski projekt wspierający duże rodziny. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji każda rodzina, z co najmniej trójką dzieci, może korzystać ze zniżek i ulg przygotowanych specjalnie dla nich.

Karta Dużej Rodziny coraz popularniejsza

Pozostało jeszcze 89% artykułu
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura 2025: język polski. Odpowiedzi i arkusze CKE
Zawody prawnicze
Stowarzyszenia prawnicze chcą odwołania Adama Bodnara. Wnioskują do prezydenta
Prawo dla Ciebie
Operowana robotem da Vinci zmarła. Prawnicy tłumaczą, czym jest eksperyment medyczny
Prawo karne
Wyłudził od Romario miliony. Oszust z Biłgoraja wrócił do Polski
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku