Nie ma opłaty od środków spożywczych sprzedawanych tylko online

Jak wskazuje ostatnio wydana interpretacja indywidualna, sprzedaż napojów, co do zasady objętych opłatą od środków spożywczych, dokonywana na rzecz konsumentów wyłącznie online za pośrednictwem portali e-handlu poprzez zawieranie umów na odległość, nie stanowi wprowadzenia napojów i tym samym nie podlega opłacie od środków spożywczych.

Publikacja: 25.01.2023 02:00

Nie ma opłaty od środków spożywczych sprzedawanych tylko online

Foto: Adobe Stock

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej 18 października 2022 r. wydał interpretację (0111-KDSB1-1.4019.28. 2022.2.WK) w sprawie przedsiębiorstwa, które w ramach prowadzonej działalności dokonuje sprzedaży tylko przez Internet. Jest to sklep on-line z napojami bezalkoholowymi ujętymi w klasyfikacji PKWiU 10.32, 10.89 lub w dziale 11, które zawierają dodatek cukrów. Umowy sprzedaży zawierane przez sklep z konsumentami przez Internet stanowią umowy zawarte na odległość w myśl art. 2 pkt 1 ustawy o prawach konsumenta, tj. umowy zawarte w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy włącznie.

Pozostało 81% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Prawo dla Ciebie
TSUE nakłada karę na Polskę. Nie pomogły argumenty o uchodźcach z Ukrainy
Praca, Emerytury i renty
Niepokojące zjawisko w Polsce: renciści coraz młodsi
Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Aplikacje i egzaminy
Postulski: Nigdy nie zrezygnowałem z bycia dyrektorem KSSiP