Pełnomocnictwo szczególne do działania w konkretnej sprawie

Pełnomocnictwo szczególne udzielone na piśmie oraz zawiadomienie o jego zmianie, odwołaniu lub wypowiedzeniu będzie składane według wzoru określonego w stosownym rozporządzeniu ministra finansów.

Publikacja: 07.12.2015 02:00

Co do zasady instytucja pełnomocnictwa szczególnego będzie funkcjonować tak jak dotychczas. Pełnomocnictwo szczególne, którego można udzielić na piśmie, w formie dokumentu elektronicznego lub zgłosić ustnie do protokołu, będzie upoważniać do działania we wskazanej w nim sprawie podatkowej lub innej wskazanej sprawie należącej do właściwości organu podatkowego lub organu kontroli skarbowej.

Pełnomocnictwo szczególne udzielone na piśmie oraz zawiadomienie o jego zmianie, odwołaniu lub wypowiedzeniu tak jak dotychczas składane będzie do akt konkretnej sprawy. Będzie wywierało skutek od dnia zawiadomienia o tym organu prowadzącego wskazaną w nim sprawę.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Podatki
Nierealna darowizna nie uwolni od drakońskiego podatku. Jest wyrok NSA
Samorząd
Lekcje religii po nowemu. Projekt MEiN pozwoli zaoszczędzić na katechetach
Prawnicy
Bodnar: polecenie w sprawie 144 prokuratorów nie zostało wykonane
Cudzoziemcy
Rząd wprowadza nowe obowiązki dla uchodźców z Ukrainy
Konsumenci
Jest pierwszy wyrok ws. frankowiczów po głośnej uchwale Sądu Najwyższego
Materiał Promocyjny
Dzięki akcesji PKB Polski się podwoił