Po porażce 1:4 z Brazylią Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Płd.

Paulo Bento potwierdził, że odchodzi ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Korei Południowej, po tym jak jego drużyna w 1/8 finału mundialu przegrała z Brazylią 1:4.

Publikacja: 06.12.2022 10:20

Paulo Bento

Paulo Bento

W fazie grupowej Korea Południowa odniosła sensacyjne zwycięstwo z Portugalią (2:1), decydującego o awansie do 1/8 finału gola strzelając w 90 minucie.

Wcześniej ekipa z Azji zremisowała 0:0 z Urugwajem i przegrała 2:3 z Ghaną.

Bento twierdzi, że decyzję o rezygnacji z trenowania reprezentacji Korei Południowej podjął już przed mundialem w Katarze i zamierza się jej trzymać.

- Właśnie ogłosiłem piłkarzom i prezesowi federacji, że decyzję podjąłem we wrześniu - powiedział portugalski szkoleniowiec po meczu.

Bento w czasie trenerskiej kariery prowadził m.in. w latach 2010-2014 reprezentację Portugalii

- Zamierzam odpocząć i zobaczymy co stanie się potem - stwierdził Bento.

Bento na mundialu w Katarze obejrzał czerwoną kartkę w meczu z Ghaną - w związku z czym mecz z Portugalią obserwował z trybun.

Bento to były piłkarz, reprezentant Portugalii. W czasie trenerskiej kariery prowadził m.in. w latach 2010-2014 reprezentację Portugalii.

2 / 3
Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie