Mundial w Katarze. Brazylia zagrała dla Pelego

Canarinhos pokazali wielki luz i fantazję, pokonując w 1/8 finału 4:1 Koreańczyków. Teraz czas na Chorwację.

Publikacja: 05.12.2022 22:19

Brazylijczycy nie zachwycali w fazie grupowej, ale gdy przyszło do gry o poważną stawkę, potwierdzili, że zatrzymać ich w Katarze będzie bardzo ciężko.

Może Koreańczycy nie byli zbyt wymagającym rywalem, ale fakt, że w rundzie pucharowej Canarinhos prowadzili do przerwy już 4:0, musi działać na wyobraźnię. Tak jak działały na wyobraźnię ich kolejne bramkowe akcje.

Ręce same składały się do oklasków. To było czyste piękno futbolu, celebrowane po każdym golu wspólnym tańcem. Do zabawy włączył się nawet trener Tite.

Zaczęło się od trafienia Viniciusa Juniora, który miał sporo czasu i miejsca, by przymierzyć do siatki. Kilka minut później wracający po kontuzji Neymar wykorzystał rzut karny. Wywalczył go Richarlison, który swoje techniczne umiejętności zaprezentował przy trzecim golu - najpierw żonglerka głową, potem szybka wymiana podań z kolegami i świetne wykończenie akcji. Czwarta bramka była efektem kontry, po której na 4:0 podwyższył Lucas Paqueta.

Koreańczyków trzeba pochwalić za walkę do samego końca. Niejeden zespół złożyłby broń, lecz nie oni. Te starania przyniosły im honorowego gola - po uderzeniu Seung-ho Paika zza pola karnego.

Canarinhos weszli do ćwierćfinału z przytupem. Po ostatnim gwizdku sędziego zabrali na boisko transparent ze zdjęciem Pelego, który przebywa w szpitalu w Sao Paulo. "Chcę was zainspirować, przyjaciele. Będę oglądać mecz w szpitalu i kibicować każdemu z was. Jesteśmy w tej podróży razem. Powodzenia" - napisał Pele na swoim profilu na Instagramie, a jego rodzina zdementowała informacje, że jest umierający.

Poprzeczka idzie teraz w górę. W piątek o 16.00 Brazylijczycy zmierzą się z Chorwatami.

1/8 FINAŁU

Brazylia - Korea Południowa 4:1

(Vinicius Junior 7, Neymar 13-z karnego, Richarlison 29, L. Paqueta 36 - S.-H. Paik 76)

2 / 3
Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie