Salt Bae, turecki kucharz, którego prawdziwe nazwisko brzmi Nusret Gokce, został sfotografowany trzymając i całując Puchar Świata podczas świętowania z graczami Argentyny po ich zwycięstwie nad Francją.

Przepisy FIFA stanowią, że trofeum może być trzymane tylko przez "bardzo wybraną" grupę osób, w tym zwycięzców turnieju, urzędników Fifa i głowy państw.

W oświadczeniu dla BBC Sport, rzecznik FIFA przekazał: "Po dokonaniu przeglądu, FIFA ustala, w jaki sposób osoby uzyskały bezprawny dostęp do boiska po ceremonii zamknięcia na stadionie Lusail w dniu 18 grudnia". "Zostaną podjęte odpowiednie działania wewnętrzne" - zapowiedział.

Salt Bae jest właścicielem sieci luksusowych restauracji i zyskał sławę w 2017 roku po tym, jak jego technika przygotowywania i przyprawiania mięsa stała się internetowym memem.

Wielu obecnych i byłych piłkarzy, w tym Messi, Cristiano Ronaldo i David Beckham, jadło jego w restauracjach.

W listopadzie, podczas mundialu w Katarze, zamieścił nagranie, na którym obejmuje prezydenta FIFA Gianniego Infantino.

Po finale Salt Bea próbował fotografować się w towarzystwie reprezentacji Argentyny. Kibice zwrócili uwagę, że jego chęć zwrócenia na siebie uwagi ignorował m.in. kapitan reprezentacji Leo Messi.