Przemysław Malinowski

Redaktor działu wydarzenia

na żywo
Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 82

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W ciągu tygodnia ukraińska armia odparła w Donbasie niemal 100 ataków Rosjan.

Władimir Putin: Nie mamy problemu ze Szwecją i Finlandią, ale odpowiednio zareagujemy

Prezydent Władimir Putin powiedział, że przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO nie zagraża Rosji. Zastrzegł jednocześnie, że Kreml "odpowiednio zareaguje" na pojawienie się infrastruktury wojskowej Sojuszu na tych obszarach.

Putin: Amerykanie prowadzili na Ukrainie prace nad bronią biologiczną

- W amerykańskich laboratoriach biologicznych na Ukrainie prowadzono prace nad bronią biologiczną - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

Aktywiści z Wielkiej Brytanii zatrzymali tankowiec z rosyjską ropą

Aktywiści z Greenpeace zablokowali grecki tankowiec przed wpłynięciem do portu w południowej Anglii. Jednostka transportuje ok. 33 tys. ton rosyjskiego paliwa.

Pieskow: Przystąpienie Ukrainy do NATO może doprowadzić do sporu terytorialnego między Rosją a Sojuszem

- Potencjalne przystąpienie Ukrainy do NATO może doprowadzić do sporu terytorialnego między Rosją a jednym z państw członkowskich sojuszu - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Rosjanie piją coraz więcej alkoholu. Ministerstwo Zdrowia przedstawia plan przeciwdziałania

Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że należy podjąć dodatkowe działania w celu zmniejszenia spożycia alkoholu w Rosji. Zaproponowano szereg rozwiązań.

Embargo na rosyjską ropę. "Unia Europejska jest zakładnikiem jednego państwa"

Ministrowie spraw zagranicznych UE próbowali w poniedziałek publicznie wywrzeć presję na Węgry, by te odstąpiły od blokowania proponowanego embarga na rosyjską ropę.

Chiny skomentowały możliwość przystąpienia Finlandii do NATO

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin poinformowało, że przystąpienie Finlandii do NATO stworzy "nowe czynniki" w stosunkach z Pekinem.

Turcja chce utrzymać kontakt z Rosją. "Potrzebny kraj, który pomoże wynegocjować pokój"

- Turcja musi zachować delikatną równowagę dyplomatyczną po inwazji Rosji na Ukrainę, tak aby mogła przyczynić się do ewentualnego wynegocjowania zakończenia wojny - powiedział rzecznik prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana.

MSZ Rosji: Moskwa nie będzie tolerować przystąpienia Szwecji i Finlandii do NATO

Bezpieczeństwo Szwecji i Finlandii nie zostanie wzmocnione w wyniku spodziewanego przystąpienia tych państw do NATO, a Moskwa nie zaakceptuje takiej sytuacji - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow.