Przemysław Malinowski

Redaktor działu wydarzenia

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 214

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.

Rosyjskie media: Po tzw. referendach Rosjanie w wieku mobilizacyjnym będą mieli zakaz opuszczania kraju

Władze Rosji zamierzają zamknąć granice dla mężczyzn w wieku mobilizacyjnym - poinformowało portal Meduzę źródło bliskie rosyjskiej administracji prezydenckiej.

Kaczyński stawia warunek Morawieckiemu. Musi rozwiązać problem z węglem

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie odpowiada wprost, czy premier Mateusz Morawiecki będzie prowadził partię do wygrania kolejnej kadencji. Przyszłość szefa rządu ma zależeć od rozwiązania problemu z węglem.

Okupowane terytoria mogą zostać włączone do Rosji 30 września. Putin wygłosi orędzie

Procedura włączenia do Rosji samozwańczych republik ludowych - donieckiej i ługańskiej oraz okupowanych przez wojska rosyjskie obwodów chersońskiego i zaporoskiego może odbyć się 30 września. Poinformowało o tym TASS źródło w rosyjskiej Dumie Państwowej.

Wybory we Włoszech. Prawicowy sojusz na drodze do zwycięstwa

We Włoszech rozpoczęły się wybory, które zgodnie z przewidywaniami przywrócą w kraju najbardziej prawicowy rząd od czasów II wojny światowej. Po raz pierwszy na czele rządu może stanąć kobieta.

ISW: Rosja może posunąć się do mobilizacji ukraińskich jeńców

Analitycy Instytutu Studiów nad Wojną (ISW) sugerują, że Rosja przygotowuje się do przymusowej mobilizacji ukraińskich jeńców wojennych, co byłoby naruszeniem konwencji genewskiej.

Ponad 730 osób zatrzymanych w Rosji po protestach przeciwko mobilizacji

Ponad 730 osób zostało zatrzymanych w całej Rosji podczas protestów przeciwko ogłoszonej przez prezydenta Władimira Putina mobilizacji.

Zełenski: Jestem w szoku. Czemu Izrael nie przekazał nam obrony powietrznej?

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest "w szoku" z powodu nieprzekazania Ukrainie przez Izrael systemów antyrakietowych, które mają pomóc w odpieraniu rosyjskich ataków

Prezydent Iranu zapowiada zdecydowaną odpowiedź na protesty

Iran musi zdecydowanie zająć się protestami, które ogarnęły kraj - powiedział w sobotę prezydent Ebrahim Raisi. Ludzie wyszli na ulice po śmierci 22-letniej kobiety zatrzymanej przez policję moralności.

Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną przed wizytą wiceprezydent USA

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę rakietę balistyczną w kierunku morza, przed planowanymi ćwiczeniami wojskowymi sił Korei Południowej i USA z udziałem lotniskowca oraz wizytą w regionie wiceprezydent USA Kamali Harris.