Przemysław Malinowski

Redaktor działu wydarzenia

Rosja zamyka misję przy NATO po wydaleniu personelu

Rosja zawiesi działalność swojej misji przy NATO od przyszłego miesiąca w odpowiedzi na wydalenie przez sojusz ośmiu Rosjan - zapowiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

Niemcy mogą wprowadzić kontrole na granicy z Polską

Minister spraw wewnętrznych Niemiec chcę poruszyć na posiedzeniu rządu kwestię zwiększonej liczby nielegalnych przejazdów przez polską granicę. Rozważane jest wprowadzenie kontroli.

Krzysztof Bosak: Nie powinno się zagłuszać kombatanta

- Nie powinno się zagłuszać kogoś, kto jest seniorem, kombatantem. (...) Myślę, że to było w złym tonie. Było niepotrzebne - mówi o zagłuszaniu Wandy Traczyk-Stawskiej przez narodowców poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

Rzeczniczka Ziobry wybrana do zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

W weekend w Kazimierzu Dolnym odbył się sprawozdawczo-wyborczy zjazd Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski. Na prezesa ponownie wybrano Krzysztofa Skowrońskiego. Do zarządu dołączyła Agnieszka Borowska, rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości.

Marian Banaś: Nakłaniano do składania fałszywych zeznań przeciw mnie

Szef NIK Marian Banaś poinformował, że posiada oświadczenia osób, które nakłaniano do składania fałszywych zeznań przeciw niemu i jego rodzinie.

Paliwo po 6 złotych. Przed laty Andrzej Duda pisał o "psich zaprzęgach"

Na coraz większej liczbie stacji paliw benzyna kosztuje już powyżej 6 zł, to rekordowy poziom. Dziewięć lat temu Andrzej Duda pisał, że przy takich cenach "czas przesiąść się na psie zaprzęgi"

Fauci: Szczepionka J&J od początku powinna być dwudawkowa

Główny amerykański epidemiolog, dr Anthony Fauci powiedział, że rekomendacja Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków wskazuje, iż szczepionka Johnson & Johnson przeciw COVID-19 powinna od początku być dwudawkowa.

Afera e-mailowa. Morawiecki do prezesa PAP: Daj sprytnego dziennikarza

W sieci pojawiła się kolejna wiadomość, która ma pochodzić ze skrzynki pocztowej szef KPRM Michała Dworczyka. W mailach premier Mateusz Morawiecki miał konsultować z prezesem PAP Wojciechem Surmaczem przeprowadzenie wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Epidemia w Polsce - raport Ministerstwa Zdrowia: 1537 zakażeń koronawirusem

Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 2 941 126, zaś przypadków śmiertelnych do 76 115 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 1537 nowych zakażeniach i śmierci 3 osób, u których testy wykazały SARS-CoV-2, w tym 1 z powodu COVID-19 bez stwierdzonych wcześniej chorób współistniejących.

Australia: policja poszukuje 4-latki. Zniknęła z namiotu

Australijska policja prowadzi poszukiwania czteroletniej dziewczynki, która zaginęła na kempingu. Służby zapowiedziały, że nie zostawią "kamienia na kamieniu". Zaapelowano do mieszkańców o pomoc w poszukiwaniach.