Przemysław Malinowski

Redaktor działu wydarzenia

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 88

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Obecnie Rosjanie koncentrują się na ofensywie w Donbasie.

Andrzej Duda w Kijowie: Ukraina musi sama decydować o swojej przyszłości

- Tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości - powiedział Andrzej Duda członkom ukraińskiego parlamentu w Kijowie. Polski prezydent został pierwszym zagranicznym przywódcą, który osobiście wygłosił przemówienie w ukraińskim parlamencie od czasu inwazji Rosji

Przedstawiciel Krymu przy Putinie: Ukraina nie utrzyma swoich obecnych granic

Ukraina nie zostanie zachowana w obecnych granicach - powiedział agencji RIA stały przedstawiciel Krymu przy prezydencie Rosji i wicepremier krymskiego rządu Georgij Muradow.

Zdobycie Siewierodoniecka priorytetem Rosji

Miasto Siewierodonieck w obwodzie ługańskim jest jednym z "bezpośrednich priorytetów taktycznych" Rosji, która rozmieszcza tam wozy bojowe Terminator - poinformowało brytyjskie Ministerstwo Obrony.

Wizyta Joe Bidena w Azji. Krótkie przesłanie do Kim Dzong Una

Prezydent USA Joe Biden, który przebywa w Seulu przed wyjazdem do Japonii w ramach swojej pierwszej podróży po Azji jako prezydent, miał proste przesłanie dla Kim Dzong Una: "Witam... kropka" - powiedział dziennikarzom w ostatnim dniu swojej niedzielnej wizyty w Korei Południowej.

Niezapowiedziana wizyta Dudy w Kijowie. Wygłosi orędzie w Radzie Najwyższej

Andrzej Duda w sobotę przybył do Kijowa. Podróż polskiego prezydenta na Ukrainę nie była zapowiadana.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 85

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Przed sądem w Połtawie ruszy proces dwóch rosyjskich żołnierzy oskarżonych o zbrodnie wojenne.

Kułeba: Rosja straciła zainteresowanie negocjacjami po spotkaniu w Stambule

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba powiedział, że Rosja zaczęła gwałtownie tracić zainteresowanie rozmowami pokojowymi z Ukrainą po marcowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych obu krajów w Stambule.

40 mld dolarów dla Ukrainy. Kongres zatwierdził pakiet pomocy

Kongres USA zatwierdził w czwartek 40 mld dolarów na pomoc wojskową i humanitarną dla Ukrainy. Obie partie poparły kolejne działania na rzecz wsparcia sojusznika, który jest brutalnie atakowany przez Rosję.

Gerhard Schroeder pod presją UE w sprawie Rosnieftu i Gazpromu

Parlament Europejski wezwał do wpisania byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera na czarną listę, jeśli nie odejdzie z zarządu rosyjskiego państwowego koncernu naftowego Rosnieft.