Przemysław Malinowski

Redaktor działu wydarzenia

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 346

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.

Nie żyje Szewach Weiss

W wieku 87 lat zmarł Szewach Weiss, były przewodniczący Knesetu i były ambasador Izraela w Polsce.

Duda o dotacjach od Czarnka: Raz otrzymują takie organizacje, a raz otrzymują inne

- To są fundusze, które, jak rozumiem, zawsze były. Były przekazywane do różnych organizacji zawsze. Raz otrzymują takie organizacje, a raz otrzymują inne organizacje - mówił w sobotę o funduszu ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka prezydent Andrzej Duda.

Miedwiediew: Więcej dostaw broni z USA oznacza, że cała Ukraina spłonie

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że dostawy bardziej zaawansowanej broni amerykańskiej na Ukrainę wywołają jedynie więcej uderzeń odwetowych ze strony Rosji, aż do stopnia rosyjskiej doktryny nuklearnej.

Trudne warunki w Tatrach. Wszystkie szlaki zamknięte dla turystów

Tatrzański Park Narodowy w sobotę rano poinformował, że do odwołania zostaje zamknięty cały obszar Tatr po polskiej stronie. W górach obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego.

Pompeo: Putin atakował za czasów Obawy i Bidena. To są fakty

Były sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że Władimir Putin nie dokonałby inwazji na Ukrainę, gdyby Donald Trump nadal był prezydentem.

Premier Japonii upomniał swojego współpracownika za słowa o parach tej samej płci

Premier Japonii Fumio Kishida upomniał w sobotę jednego ze swoich sekretarzy, który powiedział, że nie chciałby mieszkać obok par lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów i ostrzegł, że ludzie będą uciekać z kraju, jeśli małżeństwa osób tej samej płci zostaną dopuszczone.

Szef CIA: Xi nakazał wojsku być gotowym do inwazji na Tajwan do 2027 roku

Dyrektor CIA William Burns uważa,, że nie należy lekceważyć ambicji chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w stosunku do Tajwanu, mimo że prawdopodobnie otrzeźwiły go wyniki działań wojsk Rosji na Ukrainie.

Używała ukrytych kamer, by pomóc studentom. Jest poszukiwana przez Interpol

Za 57-letnią kierowniczką centrum nauczania z Singapuru wystawiono czerwoną notę Interpolu. Kobieta została skazana za podpowiadanie studentom podczas egzaminów.

Pentagon informuje o drugim chińskim balonie szpiegowskim

Chiński balon szpiegowski przelatujący nad Stanami Zjednoczonymi nie jest jedynym, który wykryto w ostatnim czasie. Serwisy informacyjne w Kostaryce poinformowały, że podobnie wyglądający obiekt unosi się nad zachodnim wybrzeżem kraju.