Przemysław Malinowski

Redaktor online

Redaktor działu wydarzenia

Bójka w Płońsku zarejestrowana przez monitoring

Kamery Miejskiego Centrum Monitoringu w Płońsku zarejestrowały bójkę z udziałem młodych ludzi. Jeden z uczestników był kopany po głowie. Policja pojawiła się na miejscu 30 minut po pobiciu.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 718

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Dwa tygodnie przed drugą rocznicą wybuchu wojny prezydent Wołodymyr Zełenski dokonał zmian w najwyższych władzach Sił Zbrojnych Ukrainy.

Polska lekarka porwana w Czadzie. MSZ wydał komunikat

Polska lekarka została uprowadzona w południowym Czadzie przez uzbrojonych napastników - poinformowała agencja AFP. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało, że trwa intensywna akcja poszukiwawcza.

Nowy prezydent Finlandii. Wybory wygrał były premier

Alexander Stubb wygrał wybory prezydenckie w Finlandii. W swojej kampanii przed głosowaniem zapowiadał jak największe wykorzystanie członkostwa w NATO i wsparcie dla Ukrainy w wojnie z Rosją.

Donald Tusk składa deklaracje w sprawie CPK i przekopu Mierzei Wiślanej

- Nie możemy marnować czegoś tylko dlatego, że to robili poprzednicy. Ja przecież nie zasypię przekopu, tylko dlatego, że byłem wobec niego sceptyczny - powiedział na spotkaniu z wyborcami w Morągu premier Donald Tusk. W sprawie budowy CPK szef rządu zapowiada, że projekt zostanie zrealizowany w interesie Polski i za publiczne pieniądze.

Andrzej Duda reaguje na słowa Trumpa. Przy okazji zwraca uwagę Tuskowi

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do słów byłego prezydenta USA Donalda Trumpa ws. udzielenia pomocy członkom NATO w przypadku rosyjskiej napaści. Duda skomentował także niedawny wpis premiera Donalda Tuska.

Incydent podczas miesięcznicy smoleńskiej. Jest wniosek o ukaranie Kaczyńskiego

Do Komisji Etyki Poselskiej wpłynie wniosek o ukaranie prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego. Europoseł Krzysztof Brejza zapowiedział reakcję na incydent, do którego w sobotę doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 716

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy doszło do ataku ukraińskiego drona na rafinerię w Kraju Krasnodarskim.

PiS planuje kolejny krok w sprawie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego partia planuje skierowanie do prokuratury wniosków ws. bezprawnego wygaszenia mandatów poselskich Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Zakaz wspierania partii i jawne zarobki. Partia Hołowni chce zmian w państwowych spółkach

Polska 2050 proponuje wprowadzenie zakazu przekazywania przez członków rad nadzorczych i zarządów spółek skarbu państwa darowizn na rzecz partii politycznych. Partia Szymona Hołowni chce również, by zarobki w spółkach skarbu państwa były jawne.