Przemysław Malinowski

Redaktor działu wydarzenia

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 468

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainie. Rosjanie twierdzą, że zniszczyli czołgi leopard odpierając ukraińską ofensywę w obwodzie zaporoskim.

Kreml nie przyznaje się do wysadzenia tamy na Ukrainie. Pieskow: Wody na Krymie nie zabraknie

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow twierdzi, że Rosjanie nie są odpowiedzialni za przeprowadzenie zamachu bombowego na elektrownię wodną w Nowej Kachowce. Nie przedstawiając żadnych dowodów oskarżył o sabotaż władze w Kijowie.

Ukraińcy: Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze w Nowej Kachowce

Ukraińcy podali, że Rosjanie wysadzili zaporę na Dnieprze w rejonie Nowej Kachowki. "Rosyjscy terroryści. Zniszczenie tamy elektrowni wodnej w Kachowce tylko potwierdza całemu światu, że należy ich wypędzić z każdego zakątka ukraińskiej ziemi" - napisał na Twitterze Wołodymyr Zełenski. Kreml odpowiedzialnością za zniszczenie tamy obarcza Ukrainę.

Ukraińcy ustalili, kto jest odpowiedzialny za wysadzenie tamy w Nowej Kachowce

Według wstępnych informacji, elektrownia wodna w Nowej Kachowce została wysadzona przez 205. brygadę strzelców zmotoryzowanych rosyjskich Sił Zbrojnych - poinformował doradca szefa Kancelarii Prezydenta Mychajło Podolak.

Budowany w Indiach most zawalił się do Gangesu. Drugi raz

Czteropasmowy samochodowy most budowany przez rzekę Ganges w stanie Bihar zawalił się po raz drugi w ciągu nieco ponad roku. Mieszkańcy Indii mają wątpliwości w sprawie jakości budowanej przeprawy.

Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze. Jak powódź wpłynie na ukraińską kontrofensywę

Wysadzenie przez Rosjan tamy w Nowej Kachowce powoduje, że ukraińska kontrofensywa będzie znacznie trudniejsza - uważa emerytowany Rupert Jones, emerytowany generał brytyjskiej armii.

Coraz intensywniej na froncie. Walki w miejscach, gdzie od miesięcy nie dochodziło do starć

W ciągu ostatnich dwóch dni intensywność walk na wielu odcinkach frontu na Ukrainie znacznie wzrosła. W tym samym czasie konflikt między rosyjskim Ministerstwem Obrony a Grupą Wagnera sięga najwyższego od początku wojny poziomu - informuje brytyjskie Ministerstwo Obrony.

Niemcy mogą zmienić zdanie w sprawie myśliwców dla Ukrainy

Niemcy w ciągu dwóch tygodni podejmą decyzję w sprawie dostaw nowoczesnych zachodnich myśliwców na Ukrainę - zapowiedział niemiecki minister obrony Boris Pistorius.

Sondaż ws. lex Tusk. Sprawa powołanej komisji może przesądzić o wyniku wyborów

Zdaniem ponad połowy ankietowanych powołanie Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022 może przesądzić o wyniku jesiennych wyborów parlamentarnych.

ISW: Kadyrow jest gotów bronić obwodu biełgorodzkiego. Chce uniknąć walk na froncie

Przywódca Czeczenów Ramzan Kadyrow ogłosił, że siły czeczeńskie są w pełni przygotowane do obrony przed potencjalnymi atakami w obwodzie białogrodzkim, prawdopodobnie w celu utrzymania swoich żołnierzy z dala od aktywnej walki na Ukrainie - uważają analitycy Instytutu Studiów nad Wojną (ISW).