fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dotacja dla przedszkola na dziecko, które ukończyło 2,5 roku w trakcie miesiąca powinna być pomniejszona

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Jeśli dziecko ukończyło 2,5 roku w trakcie miesiąca kalendarzowego, dotacja na nie winna obejmować tylko część miesiąca, w której to dziecko posiadało wymagany wiek.

- Pracuję w referacie gminy odpowiedzialnym za rozliczenia dotacji na niepubliczne przedszkola. Mam problem: w jakiej wysokości przekazać dotację dla przedszkola, gdy dziecko ukończyło 2,5 roku w trakcie miesiąca? Czy przekazać całą miesięczną ratę, bo ustawa mówi o 12 częściach do ostatniego każdego miesiąca a nic o częściach w danym miesiącu? A może zastosować analogię jak przy innych dzieciach i przekazać dotację na cały miesiąc na to dziecko? Uchwała dotacyjna tego nie reguluje.

Zanim odniesiemy się do podanej problematyki, przypomnieć należy istotną kwestię. Otóż, organy administracji publicznej muszą przestrzegać naczelnych dyrektyw które wynikają z Konstytucji RP. Jedna z nich zawarta jest w art. 7, gdzie wprost postanowiono, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Z kolei, zgodnie z art. 2 Konstytucji, Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA