fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Armia kusi kandydatów przez komórkę

Fotorzepa, Piotr Guzik
Studenci WAT oraz informatycy z NCBC opracowali aplikację, która ułatwia złożenie deklaracji wstąpienia do wojska.

Aplikacja "Zostań Żołnierzem" jest dostępna w Google Play oraz AppStore. Stworzyli ją podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oraz wojskowi informatycy z Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Oprócz portalu rekrutacyjnego www.zostanzolnierzem.pl to najszybsza forma kontaktu dla kandydata do służby w Wojsku Polskim z rekruterami.

Jak podaje Centrum Operacyjne MON do tej pory ponad 22 tys. kandydatów zgłosiło swój akces do służby wykorzystując stworzony we wrześniu 2020 roku portal rekrutacyjny.

Korzystając z aplikacji lub z portalu rekrutacyjnego osoba zainteresowana służbą w wojsku może szybciej niż dotychczas otrzymać kartę powołania na szkolenie podstawowe w wojskach: operacyjnych czy obrony terytorialnej.

Po założeniu konta, przesłaniu wymaganych danych, kandydatowi zostanie wyznaczony termin wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji. Powinno to się stać maksymalnie w ciągu 14 dni od złożenia wniosku. Po zaliczeniu rozmowy kwalifikacyjnej, rozmowy z psychologiem oraz przejściu badań lekarskich, kandydat otrzyma na koniec dnia kartę powołania na szkolenie podstawowe (tzw. służbę przygotowawczą), trwające do 30 dni.

W aplikacji znajdują się też najnowsze informacje o Wojsku Polskim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA