„Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy o śmierci naszego żołnierza z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, który zmarł dziś z przyczyn naturalnych podczas pełnienia służby na granicy polsko-białoruskiej” — poinformowały Wojska Obrony Terytorialnej. Rodzina zmarłego została już poinformowana o zdarzeniu.

Żołnierza nie udało się uratować

Żołnierz pełnił służbę wspólnie z pogranicznikami. „W trakcie wspólnego patrolu z funkcjonariuszami Straży Granicznej, nasz kolega nagle zasłabł. Mimo natychmiastowej reanimacji i przetransportowania karetką do najbliższego szpitala, z głębokim żalem musimy poinformować, że życia żołnierza nie udało się uratować” — czytamy w informacji przekazanej przez WOT.

Czytaj więcej

Podczas ćwiczeń wojskowych zaginął nurek GROM. Poszukiwania przerwane

„W tych trudnych chwilach nasze myśli są z bliskimi naszego bohatera, którego oddanie i poświęcenie dla bezpieczeństwa naszego kraju pozostanie na zawsze w naszej pamięci” - napisano w komunikacie.

To nie pierwszy przypadek śmierci na polsko-białoruskiej granicy

Nie jest to pierwszy przypadek zgonu na granicy polsko-białoruskiej. W 2021 roku na granicy zmarł 40-letni żołnierz z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Natomiast w styczniu 2022 roku również na granicy polsko-białoruskiej, zmarł żołnierz z 9. Brygady Kawalerii Pancernej. 22-latek zginął od wystrzału broni służbowej.