Damian Porzybut

Redaktor Wydarzeń online

Studiował Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wcześniej związany z redakcją tvn24.pl, TVN24 Biznes i Świat oraz portalem biznesowym biznesinfo.pl. Interesuje się geopolityką, służbami specjalnymi, Rosją oraz szeroko pojętym biznesem.

"Sio z paskami". Małopolska kurator mówi, że "stopni nie trzeba wyrażać w skali 1-6"

Małopolska kurator oświaty Gabriela Olszowska w poście w mediach społecznościowych napisała: "Dość pasków. Sio z paskami. Nie – dla pasków na świadectwie". Post wywołał żywą dyskusję, a kurator ostatecznie go edytowała.

Lewica chce ukręcić łeb kredytowi 0 proc. Biejat: Nie podniesiemy ręki za tym projektem

— Dla mnie jest to dość oczywiste, że Lewica zawiodła swoich wyborców. To nie jest czas na robienie uników, udawanie, że nic się nie stało - komentowała rezultat w eurowyborach w Onet Rano Magdalena Biejat wicemarszałek Senatu z partii Razem.

Kijowski marsz równości przejdzie ulicami miasta. "Szczególne środki bezpieczeństwa"

Ukraiński marsz równości KyivPride odbędzie się 16 czerwca na ulicach Kijowa. Weźmie w nim udział około 500 uczestników, w tym aktywiści, dyplomaci i przedstawiciele społeczności międzynarodowej.

Sondaż: Kto ma największe szanse na prezydenturę? W grze cztery nazwiska

W najnowszym sondażu prezydenckim przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski powtarzają się nazwiska osób, które mogłyby zaskarbić sobie głosy wyborców w wyborach prezydenckich. Kto na rok przed wyborami mógłby liczyć na największe poparcie?

Joanna Mucha: Przez proces rozliczeń zdemobilizowaliśmy 44 proc. elektoratu PiS-u

- Ludzie oczekują po nas, czyli po koalicji 15 października zbudowania dobrego, fajnego, ciekawego państwa - komentowała wyniki eurowyborów w rozmowie z Joanną Ćwiek - Joanna Mucha, wiceminister edukacji i posłanka Polski 2050.

Przeszczep wątroby 98-latka. To najstarszy taki dawca

W Stanach Zjednoczonych doszło do przeszczepienia 72-letniej pacjentce wątroby 98-latka. Tym samym wspomniany mężczyzna jest najstarszym dawcą organów w USA.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 840

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy Rosjanie przeprowadzili atak powietrzny na Kijów przy użyciu dronów i pocisków manewrujących.

Sondaż: Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz cieszą się największym zaufaniem Polaków

W majowym sondażu CBOS Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz cieszą się zaufaniem ponad połowy Polaków.

Co czeka Lewicę po wyborach europejskich? "Dwie drogi, dziś zachowuje się jak część KO"

Lewica, od 2019 roku, notuje w wyborach coraz gorsze wyniki. Jaka jest zatem przyszłość tego ugrupowania? Rozmowa z politologiem z UKSW, dr. Bartoszem Rydlińskim.

Włodzimierz Czarzasty: Popełniliśmy błędy. Musimy być bardziej wyraziści

- Zrobiliśmy masę błędów. Musimy te wszystkie błędy sobie spisać. Na bazie tych błędów oraz rzeczy, które się wydarzyły podjąć stosowne decyzje - komentował wynik wyborczy Lewicy Włodzimierz Czarzasty.