Janusz Kowalski: Poglądów nie zmieniłem. Partia nie ma żadnego znaczenia

- Nigdy poglądów nie zmieniłem, cały czas działam na rzecz suwerennej i niepodległej Polski — mówił na antenie radia RMF FM o swoim odejściu z Suwerennej Polski poseł Janusz Kowalski.

Publikacja: 02.07.2024 08:58

Janusz Kowalski

Janusz Kowalski

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

- Partia nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma, jak dany poseł pracuje w Sejmie - mówił były członek Suwerennej Polski.

Polityk za jednością prawicowego obozu

- Suwerenna Polska jest bardzo dobrym środowiskiem ideowych ludzi. Mam nadzieję, że wkrótce wszyscy będą w jednej partii Prawo i Sprawiedliwość, bo to jest dzisiaj jedyna formuła na wygranie wyborów - stwierdził Kowalski.

Według Janusza Kowalskiego najważniejsza jest jedność obozu prawicowego. — W opozycji nie ma innej skutecznej możliwości odzyskania władzy jak jedność wszystkich środowisk prawicowych — podkreślił Janusz Kowalski.

Czytaj więcej

Janusz Kowalski: Suwerenna Polska powinna stać się częścią PiS

- Nie jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości, jestem osobą bezpartyjną. W klubie parlamentarnym poglądów nie zmieniłem. Ciężko pracuję jako poseł. Jest wielu takich posłów. Jestem zwolennikiem tego, aby Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło wynik powyżej 40 proc. i odzyskało zaufanie wyborców i wygrało wybory — mówił Janusz Kowalski. 

Zbigniew Ziobro powinien wrócić do polskiej polityki

Polityk był też pytany, czy Patryk Jaki jest dobrym szefem Suwerennej Polski pod nieobecność Zbigniewa Ziobry. — Nie ma Suwerennej Polski bez Zbigniewa Ziobry i ufam, że jak najszybciej wróci do polskiej polityki. Jestem przekonany, że Zbigniew Ziobro przy tej skali bezprawia, przy tej skali ataków polskiego państwa, którym rządzi dziś koalicja 13 grudnia, będzie chciał iść w kierunku jedności całego obozu. Jedności całego obozu i wszystkich środowisk prawicowych, po to, żeby odzyskać zaufanie — mówił Kowalski. 

Czytaj więcej

Prof. Antoni Dudek: PiS wybierze sobie polityków Suwerennej Polski. Reszta zostanie na lodzie

- Mam pewną satysfakcję z tego, że dziś Prawo i Sprawiedliwość mówi tym językiem, którym mówiliśmy 3-4 lata temu. Przestrzegaliśmy przed unijną biurokracją. Mówiliśmy weto albo śmierć. Przestrzegaliśmy przed wysokimi cenami energii i ciepła. Dziś problemem są podatki energetyczne nakładane przez Unię Europejską - wyjaśniał poseł. 

- Partia nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma, jak dany poseł pracuje w Sejmie - mówił były członek Suwerennej Polski.

Polityk za jednością prawicowego obozu

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Zbigniew Ziobro o decyzji sejmu. „Człowieka służącego Polsce wydają w łapy mścicieli”
Polityka
Dwóm największym partiom spada poparcie. Kto zyskuje w sondażu?
Polityka
Tomasz Szatkowski chce pozwać Donalda Tuska. „Nieprawdziwe i zmanipulowane oskarżenia”
Polityka
Roman Giertych o projekcie ustawy aborcyjnej. „Niechlujny, nierozsądny, groźny dla kobiet”
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Polityka
Andrzej Duda o Donaldzie Tusku. „Jego koledzy atakowali rząd przez osiem lat”
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą