Marek Kozubal

Marek Kozubal

Absolwent nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, dziennikarz

Rocznica śmierci ks. Popiełuszki

19 października minie 37. rocznica porwania i śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Tego dnia obchodzone jest święto Duchownych Niezłomnych.

Czy to jest autoportret Kościuszki

Muzeum Historii Polski zakupiło we włoskim domu aukcyjnym nieznany szerzej rysunek przedstawiający Tadeusza Kościuszkę. Pochodzi on z angielskiej kolekcji Horacego Walpole’a. Być może został narysowany przez samego generała.

Nagroda im. Pileckiego

Podczas Targów Książki w Krakowie Instytut Pileckiego ogłosił listę nominacji do I Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego.

Oznaczenia na grobach powstańców śląskich

Na Śląsku oznaczane są groby powstańców śląskich znakiem pamięci "Tobie Polsko". Akcję organizuje IPN.

Pełzająca wojna przy granicy

Od skierowania armii do zabezpieczenia granicy z Białorusią na terenach tych trwają permanentne manewry wojskowe. Prowadzona jest operacja informacyjna.

W Domu Turka o Obławie Augustowskiej

W Augustowie powstał oddział Instytutu Pileckiego, który zajmie się badaniem Obławy Augustowskiej i upamiętnieniem sowieckich ofiar.

Sondaż: Polacy uważają, że Białoruś prowadzi wojnę hybrydową

Przytłaczająca większość badanych przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej" uważa, że działania reżimu Łukaszenki to element wojny hybrydowej.

Potrzebni wolontariusze do pomocy uchodźcom z Białorusi

Fundacja Humanosh poszukuje psychologów, edukatorów, nauczycieli, którzy w ramach wolontariatu mogliby pomagać dzieciom uchodźców z Białorusi.

Czy odnaleziono ciało bohatera z Podkarpacia

IPN sprawdza, czy w bezimiennym grobie w Rzeszowie znalezione zostały szczątki Kazimierza Człowiekowskiego ps. Niemsta, żołnierza AK zabitego w trakcie ubeckiej obławy.

IPN : W dołach śmierci w Odessie są Polacy

IPN domaga się od strony ukraińskiej udziału w badaniach dołów śmierci, które zostały znalezione na terenie dawnego obiektu specjalnego NKWD „Tatarka”. Znaleziono tam szczątki kilku tysięcy ofiar stalinowskich represji.