Reklama

RPD: Baza wiedzy dla rozstających się rodziców pomoże chronić dzieci

- Wielu dramatów i cierpień dzieci można uniknąć, jeśli rozstający się rodzice – pochodzący często z różnych krajów – podejmą mediację, zamiast walczyć o dziecko w sądzie. Jednak, by chcieli ze sobą rozmawiać, muszą mieć łatwy dostęp do wiedzy na temat metod zażegnania konfliktu – wskazuje Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Rzecznik wystąpił do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry z inicjatywą wspólnego stworzenia strony internetowej i poradników z informacjami o mediacjach transgranicznych.

Aktualizacja: 01.06.2020 08:25 Publikacja: 01.06.2020 08:00

RPD: Baza wiedzy dla rozstających się rodziców pomoże chronić dzieci

Foto: Adobe Stock

– Problemy te dotykają zarówno rodzin dwunarodowościowych, jak i rdzennie polskich, lecz układających sobie życie za granicą. Zdarza się, że rodzic powracający do kraju pochodzenia wywozi ze sobą dziecko, a drugi rodzic zostaje bez kontaktu z nim i decyduje się na drogę sądową. Spór zyskuje na sile i gwałtowności, co ma bardzo negatywny wpływ na dziecko, jego poczucie bezpieczeństwa, prawidłowy rozwój emocjonalny oraz zachowanie więzi z obojgiem rodziców i ich rodzinami – podkreśla Rzecznik Praw Dziecka w wystąpieniu generalnym.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Cudzoziemcy
Nielegalni migraci z Afganistanu dostaną od państwa zadośćuczynienie
Prawo karne
Trzej lekarze usłyszeli wyrok w głośnej sprawie śmierci Izabeli z Pszczyny
Sądy i trybunały
Manowska: zawiadomiłam prokuraturę, nie można dopisywać niczego do uchwały
Biznes
Dostępność cyfrowa - nowe przepisy o e-handlu zmienią internetowy biznes
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Ubezpieczenia i odszkodowania
mObywatel z długo oczekiwaną funkcją dla kierowców
Reklama
Reklama