Zmian było sporo i jeszcze się nie skończyły. To one będą stanowić o infrastrukturze i zagospodarowaniu państwa nowymi obiektami w najbliższych latach. Niebawem czeka nas uchwalenie ustawy powołującej Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. Ma on zwiększyć ochronę osób kupujących nowe mieszkanie w przypadku upadku firmy deweloperskiej oraz wyeliminować ryzyko utraty przez nabywców lokali i domów środków finansowych wnoszonych na mieszkaniowe rachunki powiernicze. To, czy ze zbliżającą się wiosną nastanie na placach budowy „jasność i porządek" – oczywiście nie tylko na tych, na których rosnąć mają domy mieszkalne - zależy od całej masy najróżnorodniejszych czynników. I ludzko-menadżerskich, i prawnych, i finansowych, i organizacyjnych, no i ostatecznie także pogodowych. Ta lista nie ma końca. Można ją spokojnie kontynuować.

Dobrze byłoby, żeby zadowolenie szeroko rozumianej branży trochę potrwało. Oczywiście, w interesie nas wszystkich. Czy tak się stanie, pokaże praktyka ... no i ludzkie interesy, które zawsze lubią zamieszać, nawet w najlepszych rozwiązaniach modelowych a także w uchwalanych przepisach.

A tymczasem warto zapoznać się z kolejnym tekstem w cyklu przybliżającym nowelizację Prawa budowlanego na kolumnie I3 autorstwa Patrycji Gorgoń-Wróbel „Bez pozwolenia administracyjnego", która 16 września 2020 roku weszła w życie.

Zapraszam do lektury także innych artykułów w najnowszym numerze „Dobrej Administracji".