fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie

smykofonia.pl
Organizatorzy Smykofonii wychodzą z założenia, że edukacyjne zabawy muzyczne można prowadzić nawet z niemowlakami.

Koncerty Smykofonii to jedna z najcenniejszych inicjatyw edukacyjnych. Wymyśliła je fundacja „Muzyka jest dla wszystkich". Nie odbywają się w „dorosłych" salach koncertowych, muzyki, wolno dotykać instrumentów i pytać artystów. Ta filharmonia dla najmłodszych ma tylko jedną wadę. Jest inicjatywą społeczną o ograniczonym zasięgu. Smykofonia znalazła i na to sposób. Wspólnie z polskim oddziałem Warnera przygotowała cykl płyt, które przeżywanie muzyki łączą z rozmaitymi zabawami. Każda z nich jest zaś inspirowana konkretnym utworem muzycznym.

Wybrano najlepszą klasykę: „Tańce słowiańskie" Dvořaka, „Noc na Łysej Górze" Musorgskiego, Serenadę B-dur Mozarta. Utwory stają się pretekstem dla opowieści świerszcza Cedurka, zachęcającego dzieci do różnych ćwiczeń przy muzyce. Potem utworu można wysłuchać w całości. Płyty przeznaczone są dla przedszkolaków, mogą być wykorzystywane na zajęciach, ale twórcy serii sugerują rodzicom, by korzystali z nich również w domu.

– Rozwój zdolności muzycznych jest najintensywniejszy w pierwszych latach życia dziecka. W wieku pięciu–siedmiu lat bywają one na nią bardziej otwarte niż dorośli – uważa szefowa fundacji Viola Łabanow. Warto to zdanie zapamiętać.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy 8 zestawów Smykofonii zawierających płyty z muzyką Mozarta, Dvořaka, Musorgskiego i Griega:

Aby je wygrać, wyślij w piątek (18 grudnia) esemes o treści

ZW.03.Imię Nazwisko + ADRES WYSYŁKI

na nr 71601 (cena 1 zł plus VAT - 1,23 zł).

Wygrywa co drugi esemes nadesłany na dany kod w godz. 09.00 - 11.00 w dniu 18 grudnia do momentu wyczerpania puli nagród (płyty wyślemy na wskazany w esemesie adres, informacja o wygranej znajdzie się w esemesie zwrotnym).

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA