Opera Narodowa: Z Ukrainą na początek i z niewiadomą na finał

Cztery premiery operowe, półtorej premiery baletowej i najbardziej lubiane spektakle obejrzymy w przyszłym sezonie w Operze Narodowej.

Silna ręka w wersji damskiej

Kobiety opanowują męski dotąd świat operowej reżyserii. Barbara Wiśniewska zaprasza więc na premierę do Szczecina.

Arte.tv: Paryski „Hamlet” Krzysztofa Warlikowskiego w polskiej sieci

Najnowszy spektakl polskiego reżysera, który wzbudził ogromnie dużo emocji we Francji, można u nas już oglądać bezpłatnie w internetowej platformie arte.tv.

Dlaczego Wanda Niemca nie chciała. Spektakl w Operze Krakowskiej

Stara legenda stała się tematem misteryjnego dramatu Norwida, teraz zyska nowe życie z muzyką Joanny Wnuk-Nazarowej w Operze Krakowskiej.

Warlikowski w Paryżu. Ból starego Hamleta

Psychodrama Krzysztofa Warlikowskiego z bohaterami Szekspira nie spodobała się widzom w Opera Bastille.

„Moc przeznaczenia” w Operze Narodowej. Króliczki idą na wojnę

Nowy spektakl Mariusza Trelińskiego wzbudził krańcowo różne emocje, ale sposób, w jaki potraktował „Moc przeznaczenia”, wart jest głębszej refleksji.

Duchy, Romowie i sny

Najnowsze spektakle tego sezonu w Operze Narodowej i Teatrze Wielkim w Poznaniu będzie można obejrzeć w święta w internecie.

Premiera „Dziewczyny z Dzikiego Zachodu” w Teatrze Wielkim w Łodzi. Smutny los dyrektorów

Ta premiera miała być wydarzeniem, a zapowiada kolejny etap kryzysu w Łodzi.

Jubileusz Tomasza Koniecznego. Tak spełniają się marzenia

Tomasz Konieczny będzie świętował w sobotę w Operze Narodowej swój jubileusz, a nim wyjedzie w świat, wystąpi też w styczniu w premierze Mariusza Trelińskiego.

Opera dla internautów

W Światowy Dzień Opery, obchodzony 25 października, Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie uruchomił niecodzienną wirtualną wystawę na Google Arts & Culture.

ARTE.tv transmituje wielkie spektale. Gwiazdy w sieci

Premierą z Opéra Comique rozpoczął sezon kanał ARTE.tv. Zaplanowano 15 transmisji z najważniejszych teatrów Europy, w tym paryską premierę „Hamleta” Krzysztofa Warlikowskiego.

„Chorus Opera”: W tym spektaklu chór będzie najważniejszy

Takiego widowiska w Operze Narodowej nigdy nie było. W premierze, która w piątek inauguruje nowy sezon, soliści obsadzani zawsze w głównych rolach pojawią się na chwilę.

Placido Domingo upada coraz niżej

Występy legendarnego tenora na festiwalu Arena di Verona zakończyły się w tym roku skandalem. Włoski dziennik „Corriere della sera” zrecenzował je krótko: to była klapa.

Zróbmy razem operę

W Centrum OSSA szykuje się 13 sierpnia wyjątkowa premiera operowa – „Zaporożec za Dunajem” – w wykonaniu dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Polski śpiewak ranny na scenie. Zasadzki czyhające podczas operowego spektaklu

Tomasz Konieczny został ranny podczas premiery na Festiwalu w Bayreuth i nie mógł dokończyć występu. W teatrach zdarzają się jednak takie wypadki.

Nieśmiały młodzieniec i kobieta

„Albert Herring” i „Manon” to dwa słynne utwory, które długo czekały, by wejść na polskie sceny. Stanie się to w ten weekend w Poznaniu i Wrocławiu.

Opera Narodowa. Przed wyprawą do Nowego Jorku

Na koniec sezonu Opera Narodowa zaprasza na gwiazdorski koncert Pretty Yende oraz Artura Rucińskiego i rozpoczyna sprzedaż biletów na wydarzenia po wakacjach.

Konkurs Moniuszkowski: Dziewiątka Polaków śpiewa dalej

Po trzech dniach przesłuchań jury 11. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Moniuszki podjęło pierwszą decyzję. Do drugiego etapu dopuszczono 42 uczestników.