Josephine Baker: "zdegenerowana" artystka w spódniczce z bananów

Ekscentryczna gwiazda Josephine Baker była symbolem kabaretu lat dwudziestych i trzydziestych, teraz jest bohaterką wystawy w Berlinie „Ikona w ruchu” przypominającą jej wielki talent i niezwykłą postać.

Rhythm of the Dance – ogromne zainteresowanie i dodatkowe spektakle w Polsce

Bilety na trzy spektakle irlandzkich tancerzy Rhythm of the Dance ogłoszone w Polsce doskonale się sprzedają.

Agata Siniarska zatańczy na festiwalu w Berlinie

Na międzynarodowym festiwalu tańca i choreografii Tanz im August w Berlinie 23 sierpnia odbędzie się premiera „null&void” Agaty Siniarskiej. To dopiero druga Polka w historii zaproszona na tę organizowaną od 35 lat prestiżową imprezę europejską.

Balet Teatru Bolszoj o Nuriejewie wycofany z powodu zakazu „propagandy LGBT”

Moskiewski Teatr Bolszoj usunął ze swojego repertuaru balet współczesny o rosyjskim tancerzu Rudolfie Nuriejewie. Powodem było rozszerzenie zakazu „propagandy LGBT”.

Taneczne święto Indii

Kalbelia, taniec pustynnych zaklinaczy węży, będzie można zobaczyć w Polsce od 28 stycznia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu. Wydarzenia są częścią obchodów 74. Dnia Republiki Indii.

Primabalerina z Teatru Bolszoj opuściła kraj. "Wstydzę się Rosji"

Jedna z największych rosyjskich gwiazd Olga Smirnowa odeszła z Teatru Bolszoj i dołączyła do Narodowego Baletu Holenderskiego w Amsterdamie. Opuściła kraj w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Cirque du Soleil wraca do Polski

"Corteo", jedna z najlepszych produkcji światowej sławy trupy, przyjeżdża we wrześniu do Krakowa.

Zmarł tancerz znany z "Tańca z gwiazdami". Miał 34 lata

Żora Korolyov, tancerz trenujący uczestników "Tańca z gwiazdami" zmarł w wieku 34 lat.

Ryfa Ri: dziwne, że nie budzę się na Brooklynie

Chciałabym, żeby kobiety w rapie pozwalały sobie na więcej, by rozumiały, że mogą w tym świecie być na równych prawach i nie muszą ani gryźć się w język, ani wyglądać w określony sposób - mówi raperka i taancerka Ryfa Ri.

„Mayerling": Sekret śmierci pięknych kochanków

„Mayerling" ma być wielkim widowiskiem, i choć to balet, Patrick Fournillier twierdzi, że dla dyrygenta jest przygodą.

Korsarz - Taneczny żywioł bez maski

Polski Balet Narodowy wykazał się odwagą, wystawiając „Korsarza". Niewiele zespołów jest gotowych pójść w jego ślady.

Koronawirus na zgrupowaniu reprezentacji Polski w futsalu

Jeden z uczestników zgrupowania reprezentacji Polski w futsalu w Szamotułach uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zawodnicy i sztab trafili na kwarantannę.

Franciszka Mannówna. Historia pewnej tancerki

Agata Tuszyńska w swojej pięknej i szczęśliwie dostrzeżonej w świecie książce o Wierze Gran kilkakrotnie zauważa cień innej artystki warszawskiego getta – Franciszki Mannówny. A to postać równie fascynująca jak Wiera. Bardziej może nawet szekspirowska, choć mniej sławna.

Magiczne gesty Béjarta

Był jednym z najwybitniejszych choreografów XX wieku. Maurice Béjart całe życie spędził w artystycznej podróży.

Statystyczny Włoch przytył na kwarantannie 2 kilogramy

Według badań włoskiego związku rolników Coldiretti, statystyczny Włoch przytył z powodu wprowadzonych w kraju obostrzeń 2 kilogramy.

Jarosław Gowin: Trzeba przywrócić rolę PKW

- W przyszłym tygodniu zaproponujemy pewne istotne korekty do ustawy dotyczącej wyborów korespondeycjnych, przede wszystkim przywrócimy rolę dla PKW - zapowiedział przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin. - Opozycja bardzo słusznie podkreślała, że wyłączenie PKW z procesu wyborczego jest poważną słabością przepisów - podkreślił

Wielki balet w czasach zarazy

W dobie zamkniętych teatrów i innych ograniczeń spowodowanych pandemią soliści baletu moskiewskiego Teatru Bolszoj urządzili sobie salę ćwiczeń w mieszkaniu.

Tańcząc z Giselle, czekając na debiut Polaka

Coraz więcej teatrów transmituje spektakle do kin, z czego korzystają widzowie. W niedzielę na premierę zaprasza Teatr Bolszoj.