Ryfa Ri: dziwne, że nie budzę się na Brooklynie

Chciałabym, żeby kobiety w rapie pozwalały sobie na więcej, by rozumiały, że mogą w tym świecie być na równych prawach i nie muszą ani gryźć się w język, ani wyglądać w określony sposób - mówi raperka i taancerka Ryfa Ri.

„Mayerling": Sekret śmierci pięknych kochanków

„Mayerling" ma być wielkim widowiskiem, i choć to balet, Patrick Fournillier twierdzi, że dla dyrygenta jest przygodą.

Korsarz - Taneczny żywioł bez maski

Polski Balet Narodowy wykazał się odwagą, wystawiając „Korsarza". Niewiele zespołów jest gotowych pójść w jego ślady.

Koronawirus na zgrupowaniu reprezentacji Polski w futsalu

Jeden z uczestników zgrupowania reprezentacji Polski w futsalu w Szamotułach uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zawodnicy i sztab trafili na kwarantannę.

Franciszka Mannówna. Historia pewnej tancerki

Agata Tuszyńska w swojej pięknej i szczęśliwie dostrzeżonej w świecie książce o Wierze Gran kilkakrotnie zauważa cień innej artystki warszawskiego getta – Franciszki Mannówny. A to postać równie fascynująca jak Wiera. Bardziej może nawet szekspirowska, choć mniej sławna.

Magiczne gesty Béjarta

Był jednym z najwybitniejszych choreografów XX wieku. Maurice Béjart całe życie spędził w artystycznej podróży.

Statystyczny Włoch przytył na kwarantannie 2 kilogramy

Według badań włoskiego związku rolników Coldiretti, statystyczny Włoch przytył z powodu wprowadzonych w kraju obostrzeń 2 kilogramy.

Jarosław Gowin: Trzeba przywrócić rolę PKW

- W przyszłym tygodniu zaproponujemy pewne istotne korekty do ustawy dotyczącej wyborów korespondeycjnych, przede wszystkim przywrócimy rolę dla PKW - zapowiedział przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin. - Opozycja bardzo słusznie podkreślała, że wyłączenie PKW z procesu wyborczego jest poważną słabością przepisów - podkreślił

Wielki balet w czasach zarazy

W dobie zamkniętych teatrów i innych ograniczeń spowodowanych pandemią soliści baletu moskiewskiego Teatru Bolszoj urządzili sobie salę ćwiczeń w mieszkaniu.

Tańcząc z Giselle, czekając na debiut Polaka

Coraz więcej teatrów transmituje spektakle do kin, z czego korzystają widzowie. W niedzielę na premierę zaprasza Teatr Bolszoj.

Jacek Marczyński: Operowe sfery miłości

Obok pięknego głosu równie ważne jest ładne ciało, a nawet efektowna nagość. Taki jest współczesny teatr.

Zagubione dusze, odzyskana Polka

Spektakl Polskiego Baletu Narodowego to szczęśliwe, choć mocno spóźnione, ponowne odkrycie Bronisławy Niżyńskiej w Polsce i dowód na to, że obecnie mamy zespół na światowym poziomie.

Alicia Alonso nie żyje: Artystka, która uwierzyła rewolucji

W wieku 98 lat odeszła Alicia Alonso, tancerka najdłużej obecna na scenach świata, wielka gwiazda XX wieku i przyjaciółka Fidela Castro.

Taniec, czyli przekraczanie przyjemności

Festiwal Ciało/Umysł startuje 4 października w Warszawie i jak zwykle zaprasza intrygujących artystów ze świata, którzy lubią eksperymentować ze sztuką tańca.

Akrobacje na lodzie: Cirque du Soleil powraca do Polski

Pierwszy akrobatyczny show na lodzie będzie można obejrzeć po raz pierwszy w Polsce.

„Yuli”. Blaski i cienie baletu

„Yuli” to opowieść o nieoczywistej miłości do tańca i powierzchowny obraz komunistycznej Kuby.

Niezwykła tancerka Pina Bausch

W niedzielę 30 czerwca mija 10. rocznica śmierci Piny Bausch. Przypomina ją dokument „Pina mnie kiedyś zapytała...”, który wyemituje TVP Kultura.

Loda Halama: Demon tańca

Była jedną z czterech sióstr Halama występujących na scenach przedwojennych rewii, ale tą najbardziej podziwianą. W latach 30. została primabaleriną Teatru Wielkiego w Warszawie, a jej żywiołowy taniec oklaskiwano m.in. we Francji, w Stanach i Japonii.