Słynna powieść noblisty Gabriela Garcii Marqueza „Sto lat samotności” doczekała się wreszcie ekranizacji. Netflix zapowiada premierę pierwszych ośmiu odcinków swojego serialu na 11 grudnia.
Wchodzi wreszcie do kin film „Kulej. Dwie strony medalu” Xawerego Żuławskiego. To nie jest kolejny „Rocky” ani tym bardziej „Wściekły byk” Martina Scorsese, ale walkę polskiego boksera o olimpijskie złota ogląda się bardzo dobrze.
Idąc śladem słynnych teatrów, Opera Wrocławska postanowiła swój spektakl pokazać na ekranach kinowych. Atutem dla widzów jest gwiazdorska obsada „Toski”: wystąpią Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna.
Miesiąc po sierpniowym koncercie na Męskim Graniu, na którym Jakub Józef Orliński zaprezentował utwory z płyty „#LetsBaRock”, odbyła się jej światowa premiera. A artysta w ten weekend rozpoczął trasę po Polsce promującą swój album.
Do rozpoczęcia XIX Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2025 jest jeszcze rok, ale już 1 października o godz. 12 rozpoczyna się sprzedaż biletów na wszystkie etapy przesłuchań. I na pewno trzeba się spieszyć, aby je zdobyć.
W bibliotece w Lipsku odnaleziono nieznaną dotąd muzykę Wolfganga Amadeusza Mozarta. Takich odkryć dokonuje się jednak co kilka lat i dotyczą one nie tylko skomponowanych przez niego utworów, ale i na przykład czaszki Mozarta.
Spektakl „Bajo bongo” w Teatrze Roma połączył beztroskie, chwytliwe piosenki z ponurymi czasami, w których one powstały, w dynamiczną całość teatralną.
Film „Niepewność. Zakochany Mickiewicz”, który wchodzi na ekrany, wpisuje się w burzliwą dyskusję o kanonie szkolnych lektur, ale jako dowód, że nadal nie umiemy przekonać młodzieży do wielkiej literatury.
Pogodnymi piosenkami Natasza Zylska zakrywała swoje traumatyczne doświadczenia – mówi Anna Sroka-Hryń, która wcieli się w piosenkarkę w spektaklu „Bajo bongo”. Premiera 14 września w Teatrze Roma.