fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca zdalna, czyli zawodowa rzeczywistość covidowa w Europie

Praca w dobie epidemii koronawirusa
Adobe Stock
Okoliczności związane z epidemią koronawirusa stały się główną motywacją stosowania pracy zdalnej nie tylko w Polsce. Wbrew pierwotnym obawom, nie spadła wydajność ani jakość świadczonej w tej sposób pracy.

Mija ósmy miesiąc od wykrycia w Polsce pierwszego przypadku zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Choć trudno w to uwierzyć, niedługo minie okrągły rok, od kiedy pojawiły się w mediach pierwsze informacje o tajemniczym „wirusie z Wuhan".

Na początku roku raczej nikt nie był świadom, jak bardzo pandemia koronawirusa wpłynie na nasze życie, a słowo „lockdown" bardziej znane było wśród najzagorzalszych miłośników Scrabble. Tymczasem na naszych oczach dzieje się historia. Wirus w stosunkowo krótkim czasie dotarł do wszystkich krajów Europy, a obecnie walczymy z jego drugą, znacznie bardziej „zaciekłą" falą. W ten sposób wirus istotnie wpłynął i nadal wpływa na naszą codzienność, nie tylko zawodową.

Czytaj także:

Praca zdalna w czasach koronawirusa: 80 proc. pracowników musi być obecnych w firmach

W mediach społecznościowych rekordy popularności bił hasztag #zostańwdomu. I tak się stało. Praktycznie cała Europa na jakiś czas drastycznie ograniczyła swo...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA