fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Depresja i wypalenie przyczyną wypadku przy pracy

Adobe Stock
Depresja i wypalenie zawodowe mogą prowadzić do wypadku przy pracy, np. gdy długotrwały i silny stres spowodował u pracownika nagły rozstrój zdrowia, taki jak zawał mięśnia sercowego.

Stan dobrego samopoczucia, w którym dana osoba jest świadoma własnych możliwości, radzi sobie z normalnym poziomem stresu, wydajnie pracuje oraz uczestniczy w życiu swojej społeczności – tak Międzynarodowa Organizacja Zdrowia definiuje pojęcie zdrowia psychicznego, które ma wpływ na zdolność człowieka do myślenia, odczuwanie emocji, wchodzenie w interakcje z drugą osobą, zarabianie na życie i czerpanie z niego satysfakcji. Na zdrowie psychiczne oddziałują czynniki nie tylko psychologiczne i biologiczne, ale także miejsce pracy. Czy w związku z tym pracodawca ma obowiązek chronić zdrowie psychiczne pracowników?

Zagrożenia w miejscu pracy

Zdrowie psychiczne pracowników jest niezwykle istotne z punktu widzenia sposobu wykonywania obowiązków pracowniczych i jakości świadczonej przez nich pracy. Zły stan zdrowia psychicznego może prowadzić do obniżenia jakości i wydajności pracy, co z kolei obniża komfort psychiczny pracownika i  zwiększa ryzyko uzależnień...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA