fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Powroty do biur – jak przygotować się na drugą falę koronawirusa

Praca w biurze w czasie epidemii koronawirusa.
Adobe Stock
Eksperci są zgodni, że okres jesienno-zimowy może nie tylko przynieść wzrost przypadków zachorowań na COVID-19 ale także wszelkich innych infekcji takich jak np. grypa. Reżim sanitarny wdrożony w firmach z powodu koronawirusa jest już standardem, a pracodawcy wprowadzają obecnie różne modele pracy, tak aby utrzymać dotychczasową efektywność zespołów i jednocześnie zapewnić pracownikom bezpieczeństwo.

W chwili obecnej to od pracodawcy zależy, w jakim trybie funkcjonuje organizacja i czy pracownicy pracują z biur, czy nadal w trybie pracy zdalnej. Firmy stosują różne modele – niektóre wróciły do pracy w biurze w pełnym składzie, inne stosują model mieszany, w którym pracownicy w ściśle określonych grupach część czasu pracują w domu, a część zdalnie. Jeszcze inne w dalszym ciągu utrzymują pracę zdalną i obserwują sytuację epidemiczną w Polsce.

- Pracodawcy mają dość dużą dowolność, jeśli chodzi o ewentualne powroty pracowników do biura. Jest wiele kryteriów, które pracodawcy biorą pod uwagę planując powroty, m.in. liczbę dziennych przypadków zakażeń w Polsce, wielkość firmy i biura, rodzaj wykonywanej pracy, możliwość zapewnienia bezpieczeństwa na terenie zakładu pracy, przestrzeń, na której pracownicy wykonują pracę... Jednak warto pamiętać, że w każdym z nich to po stronie pracodawcy leży zapewnienie optymalnych warunków pracy i bezpieczeństwa – wymi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA