Z wykształcenia socjolog, z wyboru dziennikarz. Zaczynał w „Życiu Warszawy”, przez ostatnie 12 lat pracował w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Specjalizuje się w tematyce prawnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa gospodarczego (w tym egzekucyjnego czy transportowego), karnego oraz procedury cywilnej. Dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press (w kategorii news).

– „Dziennik Gazeta Prawna” i „Rzeczpospolita” są jak FC Barcelona i Real Madryt, lecz różnią się stylem i podejściem. Choć to Barcelona stworzyła tiki-takę, to Real dał światu Galacticos. Jakościowo – tak jak te dwa hiszpańskie kluby – DGP i Rzepa są tytułami z najwyższej półki. I tak jak one, są obecnie w różnych momentach swojej historii. Zmieniam koszulkę i boisko, ale reguły gry i oczekiwania czytelników pozostają tak samo wysokie. Postaram się im sprostać. Poza tym każdy kiedyś musi wyjść na Prostą – mówi Piotr Szymaniak.

– Piotrek będzie pisał o prawie gospodarczym. To jeden z kluczowych obszarów naszej aktywności, bo przedsiębiorcy są jednym z głównych adresatów naszych treści – podkreśla Tomasz Pietryga, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Gremi Media SA wydaje dzienniki „Rzeczpospolita”, „Parkiet”, a także serwisy internetowe (z których korzysta ponad 6,4 mln realnych użytkowników, Gemius Mediapanel, kwiecień 2024), takie jak rp.pl, parkiet.com, historia.uwazamrze.pl, oraz serwisy branżowe, m.in. regiony.rp.pl, zdrowie.rp.pl, edukacja.rp.pl, pieniadze.rp.pl, logistyka.rp.pl, kobieta.rp.pl czy klimat.rp.pl. Ponadto Gremi Media posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk SA oraz Kancelarie RP sp. z o.o.

Czytaj więcej

Łukasz Guza zastępcą szefa działu prawnego „Rzeczpospolitej”