Zwycięstwo Holandii. Senegal traci bramki w końcówce

Holandia pokonała 2:0 Senegal w meczu grupy A mistrzostw świata w Katarze. Pierwsza bramka padła dopiero w 84. minucie.

Publikacja: 21.11.2022 19:47

Najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Frenkie de Jong. Holenderski pomocnik znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale próbę dryblingu dobrze odczytali obrońcy Senegalu.

W 84. minucie pomocnik Barcelony zagrał piłkę w stronę Cody Gakpo, a napastnik PSV zapewnił Holendrom prowadzenie. W doliczonym czasie wynik spotkania podwyższył Davy Klaassen.

W piątek Holandia zmierzy się z Ekwadorem. Rywalem Senegalu będą gospodarze turnieju - Katarczycy.

Senegal - Holandia 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Cody Gakpo (84-głową), 0:2 Davy Klaassen (90+9).

Żółta kartka

-Senegal: Nampalys Mendy, Idrissa Gana Gueye

Holandia: Matthijs de Ligt.

Sędzia: Wilton Pereira Sampaio (Brazylia).

Widzów 41 721.

Senegal: Eduoard Mendy - Youssouf Sabaly, Kalidou Koulibaly, Abdou Diallo (62. Ismail Jakobs), Nampalys Mendy - Cheikhou Kouyate (74. Pape Gueye), Idrissa Gana Gueye, Pape Abou Cisse - Krepin Diatta (74. Nicolas Jackson), Ismaila Sarr, Boulaye Dia (69. Bamba Dieng).

Holandia: Andries Noppert - Daley Blind, Nathan Ake, Virgil van Dijk, Matthijs de Ligt, Denzel Dumfries - Steven Berghuis (79. Teun Koopmeiners), Frenkie de Jong, Cody Gakpo (90+4. Marten de Roon) - Steven Bergwijn (79. Davy Klaassen), Vincent Janssen (62. Memphis Depay).

2 / 3
Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie