fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kurs dolara w złotych szybko zbliża się do ceny euro

Już w przyszłym roku kursy euro i dolara w złotych mogą się zrównać. To byłaby powtórka sytuacji z 2002 r.
Bloomberg
Notowania dolara wobec złotego są już najwyżej od 2003 roku i szybko zbliżają się do kursu euro. Za kilka kwartałów dolar może być droższy niż euro.

Rajd dolara, który na przełomie stycznia i lutego stracił impet, w marcu gwałtownie przyspieszył. We wtorek amerykańska waluta była w stosunku do euro najsilniejsza od 2003 r. Za jedno euro było można kupić już tylko 1,07 dolara, w porównaniu do 1,20 dolara na początku roku.

Coraz bardziej prawdopodobne jest, że kursy dwóch najważniejszych śwaitowych walut się zrównaja co ostatnio miało miejsce w 2002 r. A to oznaczałoby przypuszczalnie także zrównanie się cen euro i dolara w złotych.

Rozbieżne drogi

Ale w średnioterminowych prognozach analityków tego jeszcze nie widać. Przeciętna wartość ich oczekiwań w ankiecie agencji Bloomberg sugeruje, że kurs euro w dolarach pod koniec br. będzie oscylował wokół 1,09. Większość analityków nie zaktualizowała jednak swoich prognoz w reakcji na ostatnie wydarzenia.

Z jednej strony chodzi o rozpoczęcie przez Europejski Bank Centralny skupu obligacji skarbowych w ramach prowadzonego od jesieni ilościowego ła...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA