fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Oficer ds. molestowania

AFP
Oficer, który w amerykańskich siłach powietrznych był odpowiedzialny za zapobieganie molestowaniu seksualnemu, sam został o nie oskarżony.
Płk Jeffrey'a Krusinskiego już usunięto ze stanowiska. Oskarżono go o napaść na kobietę w Wirginii. Oficer był pod wpływem alkoholu. Jednocześnie do mediów wyciekły jego zdjęcia, na których ma posiniaczoną i podrapaną twarz – to obrażenia, jakie prawdopodobnie zadała ma napastowana. Pułkownik został aresztowany na dwa miesiące.
Amerykańskie siły powietrzne zmagają się z zarzutami przemocy seksualnej w swych szeregach. Szerokim echem odbiło się oskarżenie kobiet, które twierdziły, że były napastowane przez instruktorów w bazie szkoleniowej w Lackland w Teksasie. Pilotki miały być ofiarami molestowania w latach 2009-2011. Pierwsze oskarżenie wpłynęło w czerwcu 2011 r. W następnych miesiącach na światło dzienne zaczęły wychodzić kolejne przypadki, a armia uświadomiła sobie szokującą skalę procederu.
Śledztwo objęło 30 instruktorów. Miesiąc temu za gwałt na jednej z kadetek skazany został sierżant sztabowy. Oprócz kary czterech lat więzienia, został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Był to już dziewiąty wyrok w tej sprawie.
W armii USA co piąta kobieta i co piętnasty mężczyzna padają ofiarami molestowania seksualnego. W 2011 r. w specjalnym raporcie tygodnik „Newsweek" ocenił, że w przypadku żołnierek „istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaną napadnięte przez swoich kolegów niż zabite w walce".
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA