fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Decyzje środowiskowe: nowe zasady ustalania kręgu stron w postępowaniach

Adobe Stock
24 września wejdzie w życie nowelizacja przepisów o ocenach oddziaływania na środowisko. Wprowadza ona liczne odformalizowania w procedurze, które nie zawsze są zasadne.

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko 19 lipca 2019 r. Ustawa została następnie przyjęta przez Senat bez poprawek i podpisana przez prezydenta pomimo licznych zastrzeżeń formułowanych przez organizacje społeczne, rzecznika praw obywatelskich i polityków opozycji. Zarzuty pod adresem nowych przepisów dotyczyły przede wszystkim ograniczenia członkom lokalnych społeczności możliwości udziału w postępowaniach dotyczących decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Czytaj także:

Decyzje środowiskowe: będą uproszczenia w formalnościach

Tak jest obecnie

Najwięcej kontrowersji wywołują nowe przepisy określające kto jest stroną w postępowaniach dotyczących decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. To kolejna w ostatnim czasie zmiana tych zasad. Poprzednia regulacja w tym zakresie weszła w życie 1 stycznia 2018 r., a przed tą ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA