fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Królewska rezydencja na sprzedaż. Cena mocno zaskakuje

Knight
Średniowieczna rezydencja znana jako King John's Castle w hrabstwie Gloucestershire została wystawiona na sprzedaż z niezwykle okazyjną ceną.

Średniowieczna posiadłość znajduje się w miejscowości Tewkesbury, a jej cena wywoławcza to jedyne 975 tys. funtów czyli niespełna 5 mln złotych. Niewiele jak na zabytkowy zamek.

Razem z nieruchomością nowi właściciele nabywają tytuł honorowy, nadany właścicielom zamku przez króla Jana w XII wieku: Lady of the Manor of Mythe and Mythe Hook.

Średniowieczny zamek, który jest raczej dużym, kamiennym dworem, pierwszy raz wymieniony jest w dokumentach z XI wieku, kiedy to był własnością żony króla Wilhelma Zdobywcy - królowej Matyldy. Według kronik królewska para mieszkała tam w latach 1066 - 1083. Sto lat później dwór służył królowi Janowi Bez Ziemi jako miejsce noclegów podczas polowań w okolicznych lasach.

W dwupiętrowym dworze wciąż są oryginalne elementy wystroju średniowiecznego domu: kamienne kominki, belki stropowe, kamienne i drewniane obramowania okien i drzwi, a nawet oryginalne, ceglane ściany. Dom został dość gruntownie przebudowany w XVI wieku, dodając wiele elementów charakterystycznych dla epoki Tudorów, a kilka lat temu dom został zmodernizowany: ma nowoczesne łazienki oraz kuchnie.

Do dyspozycji mieszkańców jest pięć sypialni, trzy łazienki, trzy salony, a także duża kuchnia z jadalnią. Jest też pralnia i pomieszczenia gospodarcze.

Wokół domu jest przepiękny zadbany ogród w stylu angielskim z tarasem i miejscem na stół. Jest też staw z fontanna w którym pływają kolorowe karpie.

Cała posiadłość jest niewielka i ma powierzchnię ponad nieco 1600 metrów kwadratowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA