Urszula Lesman

Urszula Lesman

Politolog, Instytut Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz i redaktor

Szef KNF: Kredyty frankowe mogą zainfekować także kredyty złotówkowe

Konieczne jest wypracowanie rozwiązań systemowych i zrównoważonego rozwiązania sprawy kredytów frankowych – także dlatego, że w przeciwnym razie wzrośnie ryzyko zainfekowania ryzykiem prawnym również kredytów złotowych – powiedział w rozmowie z PAP Biznes przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski.

Anna Moskwa: Zakaz rejestracji aut spalinowych to ingerencja w wolność

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powiedziała w Radiu ZET, że jest przekonana, że decyzja o zakazie rejestracji aut spalinowych od 2035 będzie wycofana albo przesunięta

Członek RPP: Inflacja się zadomowiła. Polska jest już de facto w recesji

Problem inflacji niestety się nie zakończył, zadomowił się w Polsce i długo jeszcze będzie nam spędzać sen z powiek. Obawiam się, że przesypiamy dobry moment, aby opanować procesy cenowe – powiedział w rozmowie z Business Insider Polska Ludwik Kotecki, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Bank PKO BP znów straci prezesa. Stronnictwa walczą o posadę

Będzie kolejna zmiana na stanowisku prezesa największego polskiego banku - PKO BP. RMF FM informuje, że w najbliższych dniach stanowisko ma stracić Paweł Gruza. To oznacza, że w ciągu dwóch lat największy polski bank będzie miał już piątego prezesa.

Wiceminister Soboń: jednocyfrowa inflacja możliwa już w tym roku

Inflacja konsumencka CPI obniży się do poziomu jednocyfrowego na koniec roku, w scenariuszu optymistycznym wyniesie "nawet 7 proc rok do roku w grudniu" - uważa wiceminister finansów Artur Soboń.

Inflacja będzie hamować? Członek RPP: To jest częściowo prawda

Inflacja w Polsce jest na najwyższym poziomie od 1996 roku. W kolejnych miesiącach oczekiwane jest jednak jej hamowanie. - To jest częściowo prawda, bo to będziemy widzieć na wskaźniku rocznym, który jest zdeterminowany tym, co się działo w zeszłym roku – powiedział w TVN24 Ludwik Kotecki, członek Rady Polityki Pieniężnej.

Inflacja w Niemczech odpuszcza. Ekonomiści: za wcześnie na radość

Niemcy cierpią z powodu wysokiej inflacji, ale pojawiają się oznaki poprawy: kilku ekonomistów prognozuje spadek inflacji 7,3 proc. Ich zdaniem szczyt wzrostu cen już się skończył, ale to jeszcze nie koniec trudności. Sytuacja konsumentów pozostaje trudna.

Elon Musk chce zmusić wszystkich do płacenia za Twittera, ma nowy pomysł

Elon Musk ogłosił kolejne zmiany na Twitterze: od 15 kwietnia tylko osoby, które zapłaciły za niebieski znacznik, będą mogły głosować w ankietach i tylko ich wpisy będą rekomendowane innym użytkownikom w zakładce "Dla Ciebie". Opłata za wykupienie pakietu Twitter Blue ma wynieść 84 dolary rocznie.

Założyciel Alibaba, Jack Ma wrócił do Chin i pokazał się publicznie

Założyciel koncernu Alibaba, Jack Ma, wrócił do Chin – informuje „South China Morning Post”, kończąc ponad roczny pobyt za granicą.

Prezes największego akcjonariusza Credit Suisse podał się do dymisji

Ammar Al Khudairy, prezes Saudi National Bank, największego akcjonariusza Credit Suisse, podał się do dymisji zaledwie kilka dni po tym, jak jego komentarze przyczyniły się do ostrego spadku kursu akcji szwajcarskiego banku.