Urszula Lesman

Urszula Lesman

redaktor online

Politolog, Instytut Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz i redaktor

Taśmy Daniela Obajtka. Prezes Orlenu: Jacek Sasin chce mnie wykończyć

"Trzeba zrobić tak, żeby go za*****, k****" — mówił prezes Orlenu Daniel Obajtek o chcącym odwołać go ze stanowiska ministrze aktywów państwowych Jacku Sasinie. Onet opisuje treść nagrań z podsłuchów w ramach operacji specjalnej o kryptonimie "Vampiryna".

Krzysztof Hetman: Komisarz Janusz Wojciechowski się na rolnictwie nie zna

- On się po prostu na rolnictwie nie zna. PiS wysłał człowieka, wysłał sędziego, prawnika, byłego prezesa NIK-u do obszaru, na którym zwyczajnie ten pan się nie zna. Pan Wojciechowski wprowadził rolników, nie tylko polskich, w gigantyczne problemy – powiedział w TVN25 minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman.

Kolejny kłopot Weight Watchers. Oprah Winfrey pozbywa się udziałów

Oprah Winfrey ma opuścić zarząd Weight Watchers i chce pozbyć się swoich udziałów. To kolejny cios dla firmy, która musi stawić czoła konkurencji ze strony nowych leków na odchudzanie.

Body Shop zamknie 75 sklepów i zwolni setki pracowników

Sieć The Body Shop zamknie w nadchodzących tygodniach 75 sklepów w Wielkiej Brytanii i zwolni 489 pracowników. Oznacza to, że w połączeniu z cięciami kosztów w centrali firmy zwolnionych zostanie od 750 do 800 osób.

Przeciwatomowy bunkier z czasów NRD wystawiony na sprzedaż za 1 mln euro

Niemieckie małżeństwo chce za mln euro sprzedać bunkier z czasów NRD w pobliżu miejscowości Pasewalk na Pomorzu Przednim. Dziennik „Bild” twierdzi, że jest już kilku zainteresowanych.

Sztuczna inteligencja tropi oszustów. Tajna broń skarbówki i firm finansowych

Amerykanie po cichu wdrożyli nową broń przeznaczoną do łapania oszustów podatkowych, wyłudzaczy i fałszerzy. Sztuczna inteligencja robi to błyskawicznie.

Leki na odchudzanie mogą pobudzić amerykańską gospodarkę o bilion dolarów

W najnowszym raporcie analitycy Goldman Sachs napisali, że gospodarka amerykańska odniesie znaczne korzyści dzięki przyjmowaniu przez Amerykanów popularnych leków stosowanych w odchudzaniu, w tym Ozempic i Wegovy czy Mounjaro. Preparaty te należą do nowej klasy leków, która szturmem podbiła świat.

Donald Trump twierdzi, że jak przegra wybory to nastąpi katastrofa

Były prezydent Donald Trump po raz kolejny ostrzega, że giełda jest skazana na krach, jeśli wyborcy nie pozwolą mu wrócić do Białego Domu. Trump nie tylko przepowiada załamanie na rynku – coś, co już raz błędnie przewidział w 2020 r., ale tym razem były prezydent przepowiada „matkę wszystkich krachów”, jeśli nie odniesie zwycięstwa.

Zmarł Jacob Rothschild jeden z najbardziej znanych bankierów Wielkiej Brytanii

W wieku 87 lat zmarł Jacob Rothschild znany finansista i członek jednej z najbardziej znanej dynastii bankierskiej. Był też uznanym mecenasem sztuki.

Rosjanie uciekają z ojczyzny. W Korei Południowej biją rekordy

Według danych przedstawionych, przez rząd Korei Południowej rekordowa liczba Rosjan stara się o azyl w tym kraju. W zeszłym roku liczba wniosków wzrosła pięciokrotnie, tym samym Rosjanie stali się największą grupą poszukującą schronienia w Korei Południowej – informuje CNN.