Urszula Lesman

Politolog - Instytut Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim

Po 30 latach zbankrutował „polski McDonald’s”

Sieć Mr Hamburger działała w Polsce od ponad 30 lat. Jej historia polskiego fast foodu dobiega jednak końca. Firma ogłosiła upadłość.

Elon Musk chce przywracać wzrok. Chip mózgowy będzie testowany na ludziach

Kontrowersyjny miliarder spodziewa się, że jego firma Neuralink rozpocznie badania kliniczne na ludziach bezprzewodowego chipa za sześć miesięcy. Był już testowany na małpach, które nauczyły się grać.

Były prezes KGHM został prezesem Gaz-Systemu

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System z dniem 1 grudnia 2022 r. powołało Marcina Chludzińskiego na członka zarządu i powierzyło mu funkcję prezesa - podała spółka w komunikacie. Rezygnację z funkcji prezesa złożył wcześniej Tomasz Stępień.

Roman Abramowicz wynajął luksusową posiadłość w Stambule

Tureckie media informują, że rosyjski oligarcha wybrał na swoją rezydencje posiadłość Feyyaz Tokar, za którą płaci 50 tys. dolarów miesięcznie.

PiS chce dać TVP i Polskiemu Radiu 2,7 mld złotych z budżetu. Jest poprawka

Jeszcze więcej pieniędzy z budżetu państwa może trafić do TVP i Polskiego Radia. Poseł PiS Andrzej Kosztowniak zaproponował, żeby w ustawie budżetowej na 2023 rok kwotę rekompensaty abonamentowej dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia podwyższyć z 2 do 2,7 mld złotych.

Minister Finansów: resorty mają przygotować plany oszczędnościowe

Na posiedzeniu Rady Ministrów poszczególne resorty zostały zobligowane do przygotowania planów oszczędnościowych na wypadek niespodziewanych wydarzeń z limitem oszczędności na poziomie 5 proc. - powiedziała poinformowała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

Pierwszy debiut na moskiewskiej giełdzie od wybuchu wojny w Ukrainie

Firma Whoosh, rosyjska firma zajmująca się wypożyczaniem e-skuterów, poinformowała, że rozważa ofertę publiczną (IPO) na moskiewskiej giełdzie, co byłoby pierwszym debiutem w Rosji od czasu rozpoczęcia przez kraj „specjalnej operacji wojskowej” na Ukrainie.

Katarscy inwestorzy pozbędą się Harrodsa? Zakaz reklamy ich zirytował

Katar rozpoczął przegląd swoich inwestycji w Londynie po tym, jak władze transportu miejskiego zakazały reklam turystycznych tego państwa w stołecznych autobusach, taksówkach i metrze – informuje „Financial Times”.

Rząd wyda 30 mld zł na mrożenie cen gazu dla gospodarstw domowych

Koszt ustawy zamrażającej ceny gazu dla gospodarstw domowych w 2023 r. to ok. 30 mld zł, ale ostatecznie będzie to zależeć od cen gazu - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Dania w poniedziałek zatrzyma przepływ gazu do Polski. Energinet: uspokaja: to czasowe

Energinet, duński krajowy operator systemu przesyłowego energii elektrycznej i gazu ziemnego, poinformował w komunikacie, że w poniedziałek wstrzyma czasowo przepływ gazu ziemnego do Polski.