Urszula Lesman

Urszula Lesman

redaktor online

Politolog, Instytut Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz i redaktor

Koncerny spożywcze chcą zarobić na Ozempicu. Pomagają im influencerzy

Nowa marka żywności dla osób przyjmujących leki odchudzające, takie jak Ozempic czy Wegovy, będzie miała w opisie na opakowaniu informację, że posiłki są bogate w białko, błonnik i składniki odżywcze, ale nie poda nazw konkretnych leków - poinformował prezes koncernu Nestle.

Ludwik Kotecki, RPP: Obniżki stóp procentowych? Raczej nieprędko

„W ciągu najbliższych dwóch/trzech kwartałów nie ma przestrzeni do obniżki stóp procentowych” - powiedział w radiu TOK FM, członek RPP Ludwik Kotecki.

Tego jeszcze nie było. Jeśli on wygra, sztuczna inteligencja będzie rządzić

Czy bot napędzany sztuczną inteligencją może zarządzać miastem lepiej niż człowiek? Mieszkaniec Wyoming, Victor Miller, uważa, że tak. AI pomogła mu w życiu i jest przekonanym, że jest też w stanie pomóc wszystkim.

Mocne hamowanie w przemyśle. Najnowsze dane GUS

Spadek produkcji sprzedanej odnotowano w 19 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w maju 2024 r., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).

P.O. prezesa PKP Cargo pod lupą KNF. Kupował akcje niezgodnie z prawem?

Komisja Nadzoru Finansowego "analizuje" zakupy akcji, jakich w ostatnim czasie dokonał na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dr Marcin Wojewódka, pełniący obowiązki prezesa PKP Cargo.

Brytyjski bank NatWest znika z Polski. Wszyscy pracownicy tracą pracę

Brytyjski bank NatWest zamknie swoją działalność w Polsce do końca 2025 r. - poinformował bank w komunikacie. Wszyscy polscy pracownicy, około 1600 pracowników straci pracę – informuje Reuters.

Komisja Europejska wprowadza cła na import owsa z Ukrainy

Komisja Europejska wprowadza ponownie cło na ukraiński owies importowany do krajów UE, w tym Polski. Niedługo wrócą także cła na ukraińskie jaja i cukier - informuje RMF FM. "To efekt zapisów nowej umowy handlowej z Ukrainą, która przewiduje ograniczenia ilościowe w imporcie rolnym" - powiedział rzecznik KE Olof Gill.

Amerykanom może zabraknąć awokado. Nagle wstrzymano ich import

Import awokado z Meksyku do Stanów Zjednoczonych został wstrzymany - alarmuje meksykański dziennik „El Universal”. Powodem ma być kolejny incydent z udziałem amerykańskich inspektorów. Dwaj mężczyźni zostali porwani i pobici.

Najdroższe miasta do życia. Jeden kraj zdominował pierwszą 10

Firma Mercer opublikowała najnowszą edycję raportu "Badanie kosztów utrzymania" poświęconego najdroższym miastom na świecie.

Nikt w UE nie pracuje tyle, co Grecy. Teraz będzie jeszcze gorzej

Nikt w UE nie pracuje tyle, co Grecy – a od przyszłego miesiąca będą opracować jeszcze więcej. Rząd ma nadzieję, że dzięki reformie prawa pracy będzie mniej pracy nierejestrowanej, a firmy znajdą więcej wykwalifikowanych pracowników.