Urszula Lesman

Politolog - Instytut Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim

Luka w popularnej grze pozwala hakerom przejąć kontrolę nad komputerem

Serwery gry Dark Souls zostały wyłączone po tym, jak okazało się, że zawiera ona luki bezpieczeństwa, pozwalającej na przejęcie kontroli nad całym komputerem gracza.

Pandemia Covid-19 mocno uderzyła w niemiecką gospodarkę

Konsekwencje pandemii koronawirusa dla niemieckiej gospodarki są poważne. Niemiecki Instytut Ekonomiczny z Kolonii szacuje szkody na setki miliardów euro. Przede wszystkim spadek konsumpcji mocno trafił niemieckie firmy.

Oszust z aplikacji randkowej skazany za szantażowanie mężczyzn

Pięć lat więzienia – na tyle został skazany mężczyzna, który okradał i szantażował dziewięciu mężczyzn, których poznał w aplikacji randkowej Grindr.

Niemiecki portal: Jak ważna jest Rosja dla niemieckiej gospodarki?

Rosja jest wiodącym dostawcą gazu do Niemiec i jako taka jest trudna do zastąpienia. Czy te zależności idą jeszcze dalej – czy w ogóle są wzajemne? Portal capital.de zastanawia się jak ważna dla niemieckiej gospodarki jest Rosja.

Inflacja uderza w najbiedniejszych. Ekonomista: dodatek osłonowy, to mizerne wsparcie

Inflacja rośnie w szybkim tempie, a działania rządu tylko nieznacznie ją hamują. Ceny uderzają wszystkich po kieszeni. Najbardziej – najbiedniejszych.

Zerowe zainteresowanie domami ze sztandarowego programu rządu

Od 2 stycznia można budować domy do 70 m kw. bez pozwolenia. Przepisy zawarte w Polskim Ładzie miały ułatwić dostęp do własnego lokum Polakom. Jak na razie jednak, zainteresowanie nimi jest zerowe – informuje Business Insider Polska.

Piosenkarz sprzedaje kolekcję obrazów Banksy’ego. To może być rekord

Kolekcja trzech obrazów Banksy’ego trafi w marcu tego roku na aukcję w londyńskim Sotheby’s. Według mediów obrazy mogą uzyskać rekordowe ceny.

Adam Glapiński zdradził, ile powinny wynieść stopy. Zła prognoza dla kredytobiorców

Stopy procentowe w Polsce powinny wzrosnąć mocniej niż obecnie oczekuje rynek, biorąc pod uwagę ostatnie dane makro — powiedział prezes NBP Adam Glapiński. To oznacza, że raty kredytów mogłyby skoczyć nawet o 80-100 proc. w porównaniu do października 2021 roku.

Miliarder Mark Cuban otwiera tanią aptekę internetową z generykami

Miliarder Mark Cuban poinformował, że uruchomił aptekę internetową, aby dostarczać niedrogie leki generyczne.

Artur Soboń ma zostać siódmym wiceministrem finansów

Artur Soboń w przyszłym tygodniu zostanie nowym wiceministrem finansów - dowiedziało się nieoficjalnie radio RMF FM. W resorcie ma odpowiadać za naprawianie Polskiego Ładu. Informację potwierdził rzecznik rządu.