Urszula Lesman

Politolog - Instytut Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim

Drożyzna i inflacja dotarła już nawet do dyskontów

Koszyk zakupowy, którego cena dwa lata temu wynosiła w dyskontach ok. 275 zł, dziś kosztuje już blisko 300 zł. A to według zapowiedzi nie koniec podwyżek – informuje Business Insider Polska.

Producent wegańskich słodyczy podpadł właścicielowi Milki. Przez kolor opakowania

Międzynarodowy koncern spożywczy zagrozi postępowaniem sądowym londyńskiemu producentowi wegańskich przekąsek z powodu koloru jednego z jej batonów owocowych.

Glapiński: będziemy dążyć do powiększania naszych zasobów złota

Narodowy Bank Polski będzie dążyć do powiększania swoich zasobów złota, ale skala i tempo zakupów będą zależały m.in. od dynamiki zmian oficjalnych aktywów rezerwowych oraz bieżących warunków rynkowych - poinformował prezes NBP Adam Glapiński.

Kryzys energetyczny w Chinach. Dostawcy Apple i Tesli wstrzymują produkcję

Kilku kluczowych dostawców Apple i Tesla poinformowało, że wstrzymało produkcję w niektórych chińskich zakładach, aby dostosować się do bardziej rygorystycznej polityki zużycia energii w tym kraju.

IKEA zamieni każdy stół w ładowarkę. Proste rozwiązanie

Szwedzka IKEA postanowiła jeszcze bardziej ułatwić ładowanie smartfonów. Dzięki prostemu urządzeniu cały stół będzie ładowarką.

ZUS ostrzega seniorów w sprawie 14. emerytury. Można stracić pieniądze

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Tzw. czternastkę ZUS wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków – pisze Business Insider Polska.

Eskalacja wojny Apple z Epic Games. „Fortnite” usunięty z App Store na lata

Apple umieścił Fortnite na czarnej liście App Store do czasu zakończenia batalii prawnej z twórcą gry, firmą Epic Games. Tim Sweeney, prezes Epic Games napisał na Twitterze, że proces może potrwać jeszcze około pięciu lat.

Raty kredytów muszą wzrosnąć. UOKiK znalazł sposób na podwyżki

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów radzi, by wybierać kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu. To pozwoli uniknąć wzrostu raty, gdy RPP w końcu zdecyduje się na podniesienie stóp procentowych.

Ceny gazu na Wyspach szaleją. Sześć firm zbankrutowało, klienci mają problem

Blisko 1,5 miliona Brytyjczyków zostało dotkniętych upadkiem sześciu firm energetycznych. Rosnące ceny gazu doprowadziły ich do bankructwa. Rząd zapowiedział, że nie będzie ratował upadających przedsiębiorstw.

Wielkiej Brytanii grożą puste półki i panika na święta

Wielka Brytania musi szybko rozwiązać problem niedoboru kierowców na rynku. Zdaniem przedstawiciela Tesco widmo braków towarów w sklepach przed świętami jest bardzo realne. Tylko jego firma potrzebuje 800 osób do rozwożenia towarów.