fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynajem

Wynajem: Ile za kawalerkę, ile za dwa pokoje

Freedom Nieruchomosci
Jeden pokój w Warszawie wynajmiemy za ponad 1,7 tys. zł miesięcznie. Na dwa pokoje trzeba mieć 2,2 tys. zł.

– Chcąc wynająć mieszkanie, najczęściej szukamy tanich nieruchomości o stosunkowo dobrym standardzie – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń, ekspert Emmerson Realty. – Ważnym kryterium jest także liczba pokoi.

Z analiz wynika, że mając do wyboru przestronną kawalerkę i mniejszą dwójkę, klienci wolą to drugie rozwiązanie. Ile trzeba będzie dopłacić?

Analitycy przyjrzeli się ogłoszeniom mieszkań do 40 mkw. Na wynajem kawalerki w Warszawie trzeba mieć średnio ponad 1,7 tys. zł. Dwa pokoje wynajmiemy przeciętnie za 2,2 tys. zł miesięcznie. Różnica to 438 zł.

W Krakowie najemcy płacą za kawalerkę średnio ponad 1,5 tys. zł, a za dwa pokoje – ponad 1,7 tys. zł. Do dwójki trzeba więc dopłacić 205 zł.

Średnia stawka najmu jednopokojowego lokalu we Wrocławiu to niespełna 1,5 tys. zł, a dwupokojowego – ponad 1,7 tys. zł. Różnica wynosi 281 zł. W Gdańsku na wynajem kawalerki wystarczy przeciętnie 1,2 tys. zł, a dwupokojowego mieszkania – 1,5 tys. zł. Do dwójki dopłacimy więc 285 zł.

– Na rynku przeważają mieszkania z dwoma pokojami – mówi Aleksandra Kubicka z otoDom.pl. – Kawalerki stanowią często najmniej liczną grupę. Wynika to z dużego zainteresowania wynajmujących.

Za podobną lub niewiele wyższą stawkę można wynająć mieszkanie o podobnej wielkości i standardzie, ale już z drugim pokojem.

– Lokal dwupokojowy, nawet z aneksem kuchennym, w większości przypadków będzie atrakcyjniejszy niż kawalerka. Łatwiej tu o oddzielenie poszczególnych stref w mieszkaniu – zauważa Jarosław Mikołaj Skoczeń.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA