Aneta Gawrońska

Aneta Gawrońska

dziennikarz w dziale Nieruchomości

Dziennikarz i redaktor „Rzeczpospolitej”, specjalizuje się w tematyce związanej z nieruchomościami - mieszkaniowymi, biurowymi, handlowymi, często prowadzi debaty branżowe. Publikuje również w Gazecie Giełdy „Parkiet”. Wyróżniona medalem XX-lecia przez Polską Federację Rynku Nieruchomości. Absolwentka studiów literackich na UMCS w Lublinie. Karierę dziennikarską zaczynała w „Życiu Warszawy”, gdzie zajmowała m.in. się samorządem, kwestiami bezpieczeństwa i tematami historycznymi. Jako pierwszy dziennikarz prasowy opisała odkryte w warszawskich Włochach więzienie NKWD. Śledziła też prowadzone przez studentów Uniwersytetu Hebrajskiego z Jerozolimy poszukiwania trzeciej części Archiwum Ringelbluma. Ujawniła, że szykowany na pierwszego dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Wiesław Kurowski został przez dawnych przyjaciół z antykomunistycznego „Ruchu” zdemaskowany jako tajny współpracownik bezpieki. Po publikacji prezydent Warszawy Lech Kaczyński cofnął nominację. Prywatnie szczególnie interesuje się literaturą, kinem i muzyką rockową.

Atal melduje się w Szczecinie

Spółka deweloperska Atal wchodzi na kolejny rynek. W Szczecinie, gdzie otwiera oddział firmy, przygotowuje dwie inwestycje. To ósmy rynek, na którym będzie działać.

Mieszkania będą drogie w 2024 roku. Wzrosty cen lokali przebiją inflację

Ceny nowych lokali w sześciu głównych metropoliach w ciągu czterech lat wzrosły średnio o niemal 69 proc. Bardzo drogie są też mieszkania z drugiej ręki. Na spadki cen nie ma jednak co liczyć.

Kredyt „Na start”. Ile mieszkań mieściłoby się w limicie cen

Rząd rozważa wprowadzenie limitów cen mkw. mieszkań, które można by kupić na tani kredyt. Czy takie kryterium ma sens?

Neo Nova Ochota. Prawie 90 mieszkań w ofercie

Przy ul. Łopuszańskiej 36 A we Włochach w Warszawie osiedle mieszkaniowe buduje Victoria Dom. Ceny lokali zaczynają się od ponad 13,3 tys. zł za metr.

Warszawa. Osiedle Poematu po raz trzeci

Osiedle w stołecznym Wawrze rozbudowuje spółka Atal. Ceny mieszkań z trzeciego etapu inwestycji zaczynają się od 12,4 tys. zł za mkw.

Czas sprzedaży mieszkań. Transakcja w dwie godziny albo dwa lata

Sprzedaż mieszkania może dziś zająć kilka miesięcy, lat albo... kilka godzin. Od czego zależy szybkość transakcji?

Nowe mieszkanie z przeceny. Promocje u deweloperów

Najstarsze gotowe lokale w ofercie deweloperów pochodzą z 2019 r. Czasem są przeceniane. Co jeszcze jest w promocji?

Długa kolejka po miejski magazyn

Na małe, dające się elastycznie łączyć powierzchnie magazynowe w stolicy trzeba czekać nawet kilka miesięcy.

Jak drogie mieszkania trafiają do oferty deweloperów

W Trójmieście deweloperzy uzupełnili ofertę mieszkaniami dużo tańszymi niż średnia dla całego rynku. Jak drogie lokale trafiały na rynek w innych miastach?

Eiffage buduje apartamenty na stołecznym Mokotowie

Wywodzący się z Francji deweloper Eiffage Immobilier Polska rozpoczął budowę apartamentowca przy ul. Stanisława Kierbedzia w Warszawie.