fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy szkolenia online dla pracowników samorządu terytorialnego są zwolnione z VAT?

Adobe Stock
Usługi edukacyjne prowadzone przez internet nie należą do usług elektronicznych. Do ceny kursu realizowanego w sieci nie dolicza się zatem 23-proc. podatku. Warunkiem jest, aby był finansowany ze środków publicznych.

- Czy szkolenia online dla jednostek samorządu terytorialnego są zwolnione z VAT? – pyta czytelniczka.

O tym, że firma szkoleniowa świadcząc usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego nie musi doliczać VAT i może stosować zwolnienie od tego podatku, stanowi wprost art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy o VAT. Oczywiście po spełnieniu jednego z wymienionych w tym przepisie warunków, w tym warunku, aby szkolenia te były finansowane ze środków publicznych.

Obecnie, w związku z pandemią COVID-19, powstał problem z opodatkowaniem VAT szkoleń online. Chodzi o to czy realizowane w taki właśnie sposób, czyli za pośrednictwem Internetu lub sieci elektronicznej (tzn. przez zdalne połączenie), szkolenia te nadal podlegają zwolnieniu z VAT.

Czytaj też: Kiedy e-learning jest zwolniony z VAT

Na to pytanie należy szukać odpowiedzi w przepisach stanowiących o tym, czym są usługi elektroniczne. W konsekwencji trzeba ustalić czy bez względu na sposób przekazywani...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA