fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi: Rada musi określić wydatki gminy na karmę - wyrok WSA

Adobe Stock
Tylko powiązanie uchwalonej kwoty środków finansowych przeznaczonych na realizację programu z konkretnym sposobem ich wydatkowania pozwala przyjąć, że nie jest on fikcją.

Do takiego wniosku doszedł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie, który rozpatrywał skargę prokuratora na uchwałę Gminy Gościno, w której przyjęto program opieki nad zwierzętami bezdomnymi na 2020 rok.

W uzasadnieniu skargi prokurator wskazał, że zgodnie z jednym z zapisów programu, zabezpieczono w budżecie gminy na 2020 rok środki finansowe na realizacje zadań wynikających z programu w wysokości 30 tys. zł. Jego zdaniem przepis ten został uchwalony z obrazą przepisu art. 11a ust. 5 ustawy o ochronie zwierząt, wedle którego, program ma zawierać wskazanie wysokości środków finansowych przeznaczonych na jego realizację oraz sposób wydatkowania tych środków.

Czytaj także:

Dokarmianie bezpańskich kotów trafiło na wokandę

Jaki sposób wydatkowania środków

Tymczasem w przyjętej uchwale nie ustalono sposobów wydatkowania środków na realizację programu, a zatem nie wyczerpano zakresu przedmiotowego przekazanego do uregulowania przez radę gminy....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA