fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spółka odliczy kwoty przeznaczone na program motywacyjny

www.sxc.hu
Obsługa programu polegającego na przyznaniu menedżerom jednostek uczestnictwa w nim jest dla pracodawcy kosztem uzyskania przychodu w dacie poniesienia wydatków.

Chcemy wdrożyć program motywacyjny dla wybranych pracowników naszej firmy. Czy wypłacone z jego tytułu środki pieniężne będą stanowiły koszty uzyskania przychodów? – pyta czytelnik.

Tak. Podobną kwestię rozstrzygnął dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji z 2 listopada 2015 r. (IBPB-1-3/4510-291/ 15/AW).

Sprawa dotyczyła spółki, która rozważa wdrożenie programu motywacyjnego dla wybranych osób, m.in. menedżerów. Powołany zostanie podmiot zarządzający, odpowiedzialny za m.in. pod- pisywanie odpowiednich dokumentów z osobami objętymi programem. Zostaną im przyznane nieodpłatnie jednostki uczestnictwa, które w ocenie spółki wypełnią definicję pochodnego instrumentu finansowego. Realizacja jednostek uczestnictwa na zasadach i warunkach określonych w umowach da tym osobom prawo do otrzymania wypłaty gotówkowej. Wartość jednostek uczestnictwa będzie bezpośrednio uzależniona od realizacji wskaźników finansowych.

Spółka zapytała, c...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA