fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zaliczka na PIT pracownika na mikrorachunek firmy

Adobe Stock
Od stycznia 2020 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące wprowadzenia indywidualnych rachunków bankowych. Ledwie przepisy weszły w życie, a już pojawiają się pierwsze wątpliwości przedsiębiorców.

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie obsługi kadrowo-płacowej i zatrudniam pracownika. Czy zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wynagrodzenia wypłacanego pracownikowi powinienem wpłacać na własny mikrorachunek? Jak postępować w sytuacji gdy pracownik nie ma identyfikatora podatkowego? - pyta czytelnik.

Ustawą z 4 lipca 2019 roku o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw wprowadzono zmiany w ordynacji podatkowej polegające na dodaniu do niej nowego art. 61b. Zmiana dotyczy zapłaty podatków na nowe rachunki bankowe urzędów skarbowych, czyli tzw. mikrorachunki. Zgodnie z powołanym przepisem wpłata podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku od towarów i usług oraz niepodatkowych należności budżetowych jest dokonywana na rachunek urzędu skarbowego przy użyciu indywidualnego rachunku podatkowego identyfikującego podatnika lub płatnika (indywidualny rachunek p...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA