fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Spłonął pomnik Zlatana, Zlatan składa zawiadomienie o przestępstwie z nienawiści

AFP
Szwedzki piłkarz Zlatan Ibrahimović złożył w czwartek doniesienie o popełnieniu przestępstwa z nienawiści po tym, jak jego pomnik w Malmo stał się celem wandali a on sam otrzymał rasistowskie groźby - podała policja. Dzień wcześniej piłkarz poinformował o zainwestowaniu w inny szwedzki klub, Hammarby.

Statua Ibrahimovicia przed stadionem w Malmo została podpalona i oblana farbą. Na frontowych drzwiach jego rezydencji w Sztokholmie ktoś napisał słowo „Judasz”.

Sprawcy obu czynów nie zostali zidentyfikowani przez policję, ale nie jest tajemnicą, że z inwestycji w konkurencyjnym Hammarby nie są zadowoleni kibice Malmo FF - klubu, w którym „Ibra” rozpoczynał karierę zawodową w 1999 roku.

W Malmo kilka osób, w większości w kapturach, zdewastowało posąg Ibrahimovicia, który odsłonięto zaledwie dwa miesiące temu. W pobliżu pomnika sprawcy napisali sprejem słowa „Cigani do” - „Cygan” po bośniacku i „umrzeć” po szwedzku. Urodzony w Malmo Ibrahimović jest synem bośniackiego ojca i chorwackiej matki. Na jednym z ramion ktoś zawiesił deskę klozetową.

AFP

- Wszczęto dochodzenie w sprawie wandalizmu i gróźb, z kierunkiem przestępstwa z nienawiści. Powód to Zlatan Ibrahimović - powiedział rzecznik policji agencji AFP.

W czwartek w południe internetowa petycja z apelem o natychmiastowe usunięcie pomnika Ibrahimovia z Malmo miała już 7 tys. podpisów.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA